'Butik eğitim öğrenciye özel çözüm demek'

'Butik eğitim öğrenciye özel çözüm demek'
'Butik eğitim öğrenciye özel çözüm demek'

Eğitim hayatına 8 yıl önce butik dershanecilik mantığıyla başlayan Sirus Eğitim Kurumları yeni eğitim-öğretim yılında da ‘butik kolej’ açıyor. 16 kişilik sınıflarda eğitim yapılacağını açıklayan Sirus Eğitim Kurumları kurucularından Celal Yıldız “Butik eğitimin en büyük avantajı bireylerin farklılıklarının farkında olup onlara özel çözümler üretebilmesi” dedi.
2005’te Göztepe’de eğitim hayatına başlayan Sirus Eğitim Kurumları üç anaokulu, iki ilkokul, bir ortaokul ve iki dershane ile eğitim vermeye devam ediyor. 2013-2014 eğitim-öğretim yılında Ataşehir kampüsünde anaokulu, ilkokul ve ortaokul aktif hale geçecek. Yıldız, öğrencilerin eğitimlerine ve kişisel gelişimine daha fazla katkıda bulunabilmek için toplam sınıf ve öğrenci sayısını az tuttuklarını belirterek şöyle dedi:
“Sınıflarımız 16 kişilik. Butik eğitimin en büyük avantajı bireylerin farklılıklarının farkında olup onlara özel çözümler üretebilmesidir. Her çocuğun algılaması, zekâ tipi ve ilgi alanı farklıdır, siz müzik dersinde hepsine aynı enstrümanı verirseniz bu çocukların farklılığını göz ardı etmiş olursunuz ve var olan kabiliyetlerini söndürürsünüz. Butik eğitimde yapılan ise çocukların motorkas gelişimine, algılamalarına ve isteklerine göre enstrüman seçimlerini yapmaları ve zevkle çalmalarıdır, bu da farklılıklarına özel çözümler oluşturur. Bu çözüm alternatifleri eğitim, sosyal ve spor alanlarının her birinde uygulanmaktadır. ”