Bütün esnafı döven 'İrlandalı boksör' aslen Kuveytliymiş!

Bütün esnafı döven 'İrlandalı boksör' aslen Kuveytliymiş!
Bütün esnafı döven 'İrlandalı boksör' aslen Kuveytliymiş!
İstanbul Aksaray'da esnaf ile kavga eden turistin Kuveyt asıllı İrlanda vatandaşı Mohammed Fadel Dobbous olduğu belirlendi.

RADİKAL - Aksaray'da su almak için girdiği büfede esnafla çıkan tartışmada, yaklaşık 15 kişinin saldırısına uğrayan ve profesyonel boksör olduğu tahmin edilen turistin kimliği belli oldu.

Aksaray esnafı yanlış adama çattı

1 Ağustos tarihinde kaydedilen görüntülerde, İstanbul 'un Aksaray semtinde bir büfeden su almak isteyen turistin, buzdolabındaki pet şişeleri devirmesi üzerine çıkan tartışmada başta market sahibi ve ardından çok sayıda kişinin saldırısına uğradığı görülüyor.

Profesyonel boksör olduğu tahmin edilen turistin, birbiri ardına gelen sopa ve sandalye darbelerine karşı adeta yumruklarını konuşturarak dakikalarca mücadele ettiği görüntüler, sosyal medyada hızla yayıldı ve kısa sürede fenomen haline geldi.

Kimliği merak konusu olan gizemli turistin İrlandalı olduğu iddia edilirken, konu başta İngiliz basını olmak üzere önde gelen pek çok yabancı haber sitesinde de yer buldu. Boksör turist gizemini korurken ikinci bir iddia ise tartışma yarattı.

Hürriyet gazetesinden Fırat Alkaç'ın haberine göre, bu kez turistin İrlandalı değil Kuveyt vatandaşı olduğu öne sürüldü. Gerçek ise kısa süre sonra ortaya çıktı. Sopa ve sandalye darbelerine yumruklarıyla karşı koyarak fenomen haline gelen turistin, Kuveyt asıllı İrlanda vatandaşı Mohammed Fadel Dobbous olduğu belirlendi.


  http://www.radikal.com.tr/142226314222631

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  TEKRAR EDEN BİR FİLM - canyanar

  Pet şişeler düştü diye adamı linç etmeye çalışmak nasıl bir ruh halidir? Bu esnaf denen güruhun hepsinde mi aynı ruh hali var yoksa bu mahalleden mahalleye değişiyor mu? Zira Eskişehirde de görmüştük biz bu filmi. Bu adam biraz iri olmasa ve sıkı yumruk atmasa İsmail Korkmaz'ın yaşadığı gibi bir dehşetle karşılaşabilirdik, durumun hiç komik tarafı yok. Sonuncusu ve en mühimi, şimdi bu esnaf bu adamı linç etseydi ve mahkemede, "sayın cumhurbaşkanımız esnaf için onlar gerekirse bu ülkenin kolluk gücüdür demişti, biz de buna istinaden görevimizi yaptık" deselerdi acaba indirim alırlar mıydı?