Büyük birader kongrede!

Türk Kardiyoloji Derneği'nin (TKD) en büyük eğitim organizasyonu olan 21. Ulusal Kardiyoloji Kongresi'ne bu yıl 3 bin doktor katıldı.

ANTALYA - Türk Kardiyoloji Derneği'nin (TKD) en büyük eğitim organizasyonu olan 21. Ulusal Kardiyoloji Kongresi'ne bu yıl 3 bin doktor katıldı. Doktorların zamanını nerede geçirdiği ve hangi oturumlara katıldığı yaka kartlarına takılan mikroçiplerle izlendi.
Antalya'da 26-29 Kasım tarihlerinde düzenlenen kardiyoloji kongresinde doktorların oturumlara katılımını sağlamak amacıyla ilginç bir yol izlendi. Kongreye katılan yaklaşık 3 bin doktorun zamanlarını nerede geçirdikleri, hangi oturumlara katıldıkları, hatta hangi konuşmacıya daha çok ilgi gösterdikleri, yaka kartlarına takılan mikroçiplerle tespit edildi. Türk Kardiyoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Ali Oto, bu yıl Antalya'da düzenlenen oturumlarda salonların dolduğunu belirterek, bunda, yaka kartlarında bulunan mikroçiplerin çok etkisi bulunduğunu söyledi.
Salonlar boş kalıyordu
Doktorların oturumlara daha aktif katılmaları için kongreyi kasım ayı sonunda ve şehirden uzak bir otelde düzenlediklerini anlatan Prof. Dr. Oto, "Kongre düzenliyorsunuz, sekiz paralel oturum yapıyorsunuz, sonra oturup kendi kendinize konuşuyorsunuz. Bu sene bunların önüne geçmek için elektronik sayım sistemi koyduk. Yaka kartlarının içinde küçük bilgisayar çipi var. Bu mikroçip sayesinde, kim zamanının ne kadarını hangi oturumda geçirdi, ne kadar dışarıda dolaştı, hangi oturuma kaç kişi katıldı, hepsini biliyoruz. Bunu insanları takip etmek, fişlemek için yapmadık tabii. Dernek olarak, kongreyi takip edenlere katılım sertifikası veriyoruz. Böylece gerçekten katılanlara sertifika vermiş oluyoruz. Dolayısıyla o konuyu son derece objektif, düzgün hale sokmuş olduk."


    http://www.radikal.com.tr/7648077648070

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.