Büyük insanlık ayıbı

Karakola gitti
Adana'nın Seyhan ilçesine bağlı Küçükdikili'de yaşayan 11 yaşındaki B.O.'nun hamile olduğunun anlaşılmasıyla, büyük bir insanlık ayıbı ortaya çıktı. Jandarma karakoluna giden B.O., son üç yıl içerisinde çok sayıda kişinin kendisine tecavüz ettiğini söyledi.
Tarım işçisi
Tarım işçisi ailesiyle tarlalarda çalışan B.O., ilk ifadesinde 13 kişinin adını verdi. Zanlılardan bazıları tecavüzleri 'gönüllü' diyerek itiraf etti: Tarlada bizi çağırıyordu, 250 bin, 500 bin lira karşılığında ilişkiye girdik. Zanlılardan dokuzu tutuklandı.
Haber: NEŞET KARADAĞ / Arşivi

ADANA - Adana'nın Seyhan ilçesine bağlı Küçükdikili beldesinde yaşayan 11 yaşındaki B.O., son üç yıldır çok sayıda kişinin kendisine tecavüz ettiğini açıkladı. Sekiz aylık hamile olan B.O.'nun kendisine tecavüz ettiğini söylediği 13 kişiden dokuzu tutuklandı.
Küçükdikili'de tarım işçisi olan ailesiyle birlikte tarlalarda çalışan B.O., belde jandarma karakoluna giderek çok sayıda kişinin kendisine tecavüz ettiğini söyledi. İlk aşamada 13 kişinin adını veren B.O.'nun ifadesi üzerine harekete geçen Jandarma, gözaltına aldığı zanlıların ifadesini aldı. Zanlıların bir kısmı suçlamaları reddederken, ilişkiye girdiklerini itiraf edenler, "Tarlada çalışırken bize el işareti yapıp yanına çağırıyordu. 250 bin lira ya da 500 bin lira isteyip ilişkiye giriyordu. Kendi isteğiyle oldu, zorlamadık" diye ifade verdi.
Baba Ali O. "Benim hiçbir şeyden haberim yoktu. Daha sonra öğrendim. Bu kişilerin cezalandırılmasını istiyorum" diye konuştu. Zanlılar ve B.O., belgelerindeki eksiklerin tamamlanması için yeniden Küçükdikili'ye götürüldü. Adana Adliyesi'nden bir yetkili, tecavüzcülerin sayısının çok daha fazla olduğunu belirterek, "Bu olay Mardin'deki N.Ç. olayından daha korkunç. Tecavüzcü sayısının 50'nin üzerinde olduğu, ancak küçük kızın korktuğu için bu kişilerin hepsinin ismini vermediği sanılıyor" dedi. Adliyeye götürülmedenönceAdliTıpKurumu'ndan rapor alınan B.O.'nun gerçek yaşının 14 olabileceği belirtildi.
Tecavüz suçlamasıyla adliyeye sevk edilen 13 kişiden 17 yaşlarındaki S.T., M.A., K.Ç., H.D., M.A.T, 19 yaşlarındaki Mahmut Akgönül ve Ramazan Tozkoparan, 22 yaşındaki Tahir Dalçık ve 26 yaşındaki Adem Akgönül tutuklandı.
Mardin Kızıltepe'de de 13 yaşındaki N.Ç. adlı kız çocuğu, polise başvurarak iki kadın tarafından aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 28 kişiye 'pazarlandığını' ileri sürmüştü.