Büyük Menderes kurudu

Kuruyan su kaynaklarına Büyük Menderes de eklendi. Aydın'ın Bozdoğan ilçesi sınırları içindeki Kemer Barajı'nda su bitince Büyük Menderes Nehri de kurudu.

AYDIN - Kuruyan su kaynaklarına Büyük Menderes de eklendi. Aydın'ın Bozdoğan ilçesi sınırları içindeki Kemer Barajı'nda su bitince Büyük Menderes Nehri de kurudu. 10 gün önce, Kemer Barajı'ndan boşaltılan 58 bin metreküp suyla takviye edilen Büyük Menderes Nehri'nin dibi göründü.
Aynı zamanda Sulama Birliği Başkanı olan Bozdoğan Belediye Başkanı CHP'li Tümer Apaydın, 10 gün önce Kemer Barajı'ndan Büyük Menderes Nehri'ne bırakılan 58 bin metreküp suyun tükendiğini, binlerce dönüm arazisini sulayamayan üreticinin kaderiyle baş başa kaldığını söyledi. Su kalmadığı için Kemer Barajı kapaklarının kapatıldığını açıklayan Apaydın,
"Tarlaların ağustos ayında en az iki kez sulanması gerekir. Fakat henüz ürününe bir kez bile su verememiş üreticilerimiz var. Aydın tarımı mutlaka afet kapsamına alınıp, bir an önce de zarar tespit çalışmasına başlanılmalı" dedi.