Büyük yıkıma hüzünlü anma

17 Ağustos Marmara Depremi'nin beşinci yıldönümünde, hayatını kaybedenler çeşitli etkinliklerle anıldı. Gölcük'te, Gölcük Arama ve Kurtarma Timi'nce hazırlanan resim sergisi açıldı. Sonra Kavaklı sahilinde Körfez'in sularına, deprem şehitleri anısına çelenkle yanan mumlar bırakıldı.

KOCAELİ/YALOVA - 17 Ağustos Marmara Depremi'nin beşinci yıldönümünde, hayatını kaybedenler çeşitli etkinliklerle anıldı. Gölcük'te, Gölcük Arama ve Kurtarma Timi'nce hazırlanan resim sergisi açıldı. Sonra Kavaklı sahilinde Körfez'in sularına, deprem şehitleri anısına çelenkle yanan mumlar bırakıldı.
İzmit'te ise depremzedeler, gece saatler 03.02'yi gösterdiğinde, ellerindeki meşaleler ve dövizlerle slogan atarak yürüdü. Yalova Deprem Anıtı önünde de tören düzenlendi. Belediye Başkanı Barbaros Bincioğlu, "Biz binalarımızı sağlam temeller üzerine kurmak için, her işimizi üniversite desteği ve kontrolüyle yapıyoruz" dedi. Anıttaki törenin ardından, Yalova Mezarlığı'ndaki 'Deprem Şehitliği'nde tören düzenlendi. Anma etkinliklerine, şiddetli yağmur nedeniyle katılımın az olduğu gözlendi. Gölcük'teki Donanma ve Tersane komutanlıklarında görevde ölen 407 kişi ise Donanma Komutanlığı'nda anıldı.