`Büyükanıt' kimliğiyle aşk intikamı

Büyükanıt'ın adına düzenlenmiş nüfus cüzdanı fotokopisiyle tehdit mektubu yolladıNiğde'de 28 yaşındaki işsiz Ali Tarık Sarı, 2 ay birlikte olup terk ettiği öğretmen T.G.'nin, kendisine eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın adına düzenlenmiş nüfus cüzdanı fotokopisiyle birlikte tehdit mektubu gönderdiği iddiasıyla şikayette bulundu.

Çiftlik İlçesi'nde görev yapan öğretmen T.G. ile Ali Tarık Sarı, 2 ay süren arkadaşlıkları sonrası ayrıldı. İddiaya göre, ayrılmak istemeyen T.G., Sarı'nın oturduğu eve gönderilen ADSL internet bağlantı faturasının zarfını açıp, emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın ad ve soyadı yazılı nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte "Sen bizim kim olduğumuzu bilmiyorsun. Niğde sana mezar olacak" yazılı tehdit notu bıraktı, bu zarfı da evinin posta kutusuna yerleştirdi. Fatura zarfının açılmış olduğunu fark edip, tehdit notunu gören Sarı, can güvenliği endişesiyle polise başvurdu. Kimlik fotokopisi ve tehdit notuyla birlikte adliyeye götürülen ve Niğde Cumhuriyet Başsavcılığı'nda ifadesi alınan Sarı, hayatından endişe ettiğini söyledi. Sarı, gazetecilere de olayı anlatırken detay vermekten kaçındı.

10 gün önce yaşanan olayla ilgili Savcılık soruşturmayı sürdürürken, suçlanan öğretmen kayıplara karıştı. Soruşturma devam ederken, Sarı'yı öğretmen T.G.'nin ağabeyi olduğunu ileri süren ve Astsubay Üstçavuş olduğunu söyleyen bir kişi arayarak, benzer şekilde tehdit etti. Bu tehdidin hemen ardından bu kez Sarı'nın yakın bir arkadaşının işlettiği büfenin kapısının altından yine Yaşar Büyükanıt'ın kimlik fotokopisi ile "Abime birlikte olduğumuzu neden söyledin. Yazıklar olsun Tarık. Sen benim kim olduğumu bilmiyorsun. Ama göreceksin kim olduğumu" yazılı not bırakıldı. Görgü şahitleri notu atan kişinin bir kadın olduğunu bildirdi.

10 günde iki kez yaşanan kimlik fotokopili tehdit olayını Niğde Cumhuriyet Başsavcılığı yetkilileri doğruladı, ancak, ilk soruşturmanın gizliliği nedeniyle bu konuda bilgi vermekten kaçındı. Sarı'nın suçladığı, eski sevgilisi olduğunu söylediği kadın öğretmen ise aranıyor. (dha)