Büyükelçilikte fuhuş

Türkiye'nin Varşova Büyükelçiliği'nde görevli bir sözleşmeli personelin büyükelçilik binasında bir hayat kadınıyla birlikte olmasıyla...

ANKARA - Türkiye'nin Varşova Büyükelçiliği'nde görevli bir sözleşmeli personelin büyükelçilik binasında bir hayat kadınıyla birlikte olmasıyla başlayan olaylar Türkiye ile Polonya arasında diplomatik soruna yol açtı.
Güvenilir kaynaklardan alınan bilgiye göre, Türkiye'nin Varşova Büyükelçiliği'nde sözleşmeli olarak çalışan bir personel, geçen hafta Polonyalı bir hayat kadını ile büyükelçilik binasında birlikte oldu. Personel ile hayat kadını arasında fiyat konusunda anlaşmazlık çıktı. İstediği parayı alamayan hayat kadını Türk Büyükelçiliği görevlisinin kendisine tecavüz ettiğini iddia ederek karakola başvurunca olay büyüdü.
Polonya gazeteleri konuya geniş yer verince olay diplomatik soruna dönüştü. Büyükelçi Candan Azer söz konusu çalışanı açığa aldıktan sonra olayla ilgili gerçekleri Ankara'ya rapor etti. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hüseyin Diriöz de konuyla ilgili sorumuza 'Diplomatik statüsü bulunmayan bir görevlimizle ilgili olay ve iddialar incelenmektedir. Gelişmelere göre tedbir alınacaktır' demekle yetindi.