Büyükelçilikten 'Rıza Sarraf' açıklaması

Büyükelçilikten 'Rıza Sarraf' açıklaması
Büyükelçilikten 'Rıza Sarraf' açıklaması
Ankara'daki Azerbaycan Büyükelçiliği, 17 Aralık yolsuzluk operasyonunun baş şüphelisi olan Rıza Sarraf'ın Azerbaycanlı olmadığını açıkladı.

News.Az haber sitesinin haberine göre Azerbaycan Büyükelçiliği Sözcüsü Elsevar Salmanov, Türk medyasında çıkan haberlerde Zarrab’ın Azerbaycan vatandaşı gibi gösterildiğini belirterek, “Durum Azerbaycan otoriteleri tarafından araştırılmaktadır. Zarrab’ın Bakü doğumlu olmadığının resmen onaylanmasından sonra da medyaya yeni bir resmi açıklama yapılacak ve medya uyarılacaktır” dedi. 

News.Az sitesi de Rıza Sarraf’ın İran Azerbaycanı’nda doğduğu belirterek, medyada çıkan ve Zarrab’ın 1984’te Bakü’de doğduğunu ileri süren haberlerin doğru olmadığını kaydetti.  (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/116780411678043

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ayak Takımı - NİHAT12

  Uluslarası ambargoları ranta çevirmek için kullanılan bir piyon olduğu apaçık ortada.Siyasi iktidarları elinde bulunduranlar bu piyana yardımcı oluyor.Tacir olarak rol alan bu piyon,tacirliklikten aldığı payı bu siyasetçiler arasında pay ediyor.Olan bu.

  İŞ adamı - BENCE DE

  Harbi adam iş adamı; Parası var, şirketi var, sanatçı eşi var, bakan arkadaşı var.. Ama iş yeri yok? Aslında o'da var BAŞBAKANLIK

  ... - alp dundar

  eşine sorsak, herhalde o bilir artık:))