Büyükelçinin evinde kanlı gece

Varşova Büyükelçisi Ecvet Tezcan'ın evinde eğlenen gençlerin gecesi kanlı bitti. Emekli bir yarbayın oğlu, evde bulduğu tabancayla oynarken hayatını kaybetti.

ANKARA - Varşova Büyükelçisi Ecvet Tezcan'ın evinde eğlenen gençlerin gecesi kanlı bitti. Emekli bir yarbayın oğlu, evde bulduğu tabancayla oynarken hayatını kaybetti.
Büyükelçi Tezcan'ın oğlu Tarık Tezcan, kiracısının boşalttığı Çayyolu Koru Sitesi'ndeki evlerinde yedi-sekiz kişilik arkadaş grubuyla birlikte önceki gece eğlenmek için bir araya geldi. Alkol aldıkları belirtilen grup, yatmaya hazırlanırken, serdikleri yatakların arasında bir adet Smith Wesson marka silah buldu. Emekli bir yarbayın oğlu olduğu öğrenilen Cem Orga Turakan, 'patlamayacağını' iddia ederek, silahı çenesinin altına dayadı ve tetiği çekti. Turakan, silahın ateş almasıyla birlikte kanlar içinde yere yığıldı. Olayı öğrenen komşuları hemen ambulans çağırdı ve jandarmaya haber verdi. Cinayet olasalığına karşı evdeki herkesin elinde barut izi arayan jandarma, yalnızca hayatını kaybeden Turakan'ın elinde barut izine rastladı.
Jandarma, olayı sır gibi saklarken, kazayı öğrenen Büyükelçi Ecvet Tezcan acilen Ankara'ya döndü. Tezcan, Cem Orga Turakan'ın intihar ettiğini belirterek, üzgün olduğunu söyledi. Silahın, kendisine devletin verdiği silah olduğunu belirten Büyükelçi Tezcan, olaydan dolayı çok üzgün olduğunu ve oğlu Tarık Tezcan'ın dün serbest bırakıldığını ifade etti. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.