Buz tutan eşekler için belediye harekete geçti

Buz tutan eşekler için belediye harekete geçti
Buz tutan eşekler için belediye harekete geçti
Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde, yoğun kar yağışı nedeniyle buz tutan başı boş eşekler, Siverek Belediyesi'nin oluşturduğu ekip tarafından toplanarak ahırlara götürüldü.

Siverek'te, etkili olan kar yağışı nedeniyle günlük yaşam olumsuz etkilenirken, başı boş eşekler tipi nedeniyle buz tuttu. Buz tutan eşekler haberi, basında yer almasının ardından Siverek Kaymakamı Hamza Erkal ve Belediye Başkanı Ali Murat Bucak'ın talimatıyla 6 kişilik ekip oluşturuldu.

Kurulan ekip, Karacadağ bölgesindeki Karlık Köyü yakınlarında buz tutan eşeklerin bulunduğu alana gitti. Ekip tarafından buzlardan temizlenen ve veteriner hekim tarafından kontrol edilen 3 eşek, kamyonete bindirilerek ahırlara götürüldü.

Yürüyemeyen bir sıpa ise görevliler tarafından kucaklanarak kamyonete bindirildi. Veteriner hekimi Sedat Kızılıtaş, eşekleri soğuktan donmak üzereyken hayvan barınağına getirildiği ve hayvanlara yem ile su vereceklerini söyledi.

Başıboş hayvanlar için kurulan ekibin sorumlusu Metin Çokzaman, ilçe kaymakamı ve belediye başkanını talimatıyla gece çalışmaya başladıklarını ve çalışmaların devam edeceğini, hayvanların kış boyu barınaklarında kalacağını belirtti.

Kaymakam Hamza Erkal da, "Eşeklerin donmak üzere haberi gelir gelmez belediyemizle işbirliği yapıp, hayvanları Belediye barınağına getirdik. Ekipler kırsal alanda dolaşıp başıboş hayvanları barınağa getirecek" dedi.

DHA - Mehmet SEZGİN


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Kaymakam

  ,

  Yaşam

  ,

  Gece

  ,

  Hayvanlar

  ,

  ilçe

  ,

  kış

  ,

  kar

  http://www.radikal.com.tr/116597911659796

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  insan ve hayvana verilen değer - dalek

  Taktir edilecek insani bir avranış(haber yapılmasının ardından olsa bile)ancak insan şunu düşünmeden edemiyo; vanda insanlar ve cocuklar soğuktan ölüyorlar, yok mu bu insanların bu kadar değeri?

  çok iyi biliyorum, şahidim - grgry

  bunlar başıboş hayvan değildir.yazın insanlar tarafından kıyasıya kullanılıp yük taşıtılan,kış geldiğinde de yiyecek vermemek için sokağa terkedilen eşeklerdir. eşek olan başıboş sahipleridir.

  Bütün Hayvanlar Eşit Mi Acaba ? - veyselsenses

  Bu gün Türkiye'nin neresinde olursanız olun köpeklere verilen değer hiç bir hayvan türüne verilmiyor. Şanlıurfa Siverek'te yaşanan insanlık dramı aslında; hayvan severlerin duyarsızlığı ve adaletsizliğidir. Bu gün aynı şey bir köpeğin başına gelse hemen ayaklanırlar. Aynı tepkiyi diğer hayvanlar için de göstermeleri gerektiğinin farkında olmalıdırlar. Bir amacınız varsa bunu menfaat gözetmeksizin yapın lütfen...

  GÜNE MERHABA! - palenke

  Günün en iyi haberi bence,Birbirlerinin gözünün icine bakarak yalan söyleyen iki yüzlü siyaset ve sömürü zihniyeti üzerine insa edilmis Ekonomi Haberleri hic önemli degil Eseklerden gelen mutlu haberin yaninda.

  arkadaşım eşşek - Blue_cafe

  yaw şu hayvanlara nasıl üzülüyorum. heleki eşşek dünyanın en talihsiz en bedbaht hayvanı

  "ÇOK MU ZOR ?.." - zırterenköy

  Bu ülke böyle bir ülke işte!Gerektiğinde kışın dondurucu soğuğunda bile gece gündüz demeden açık arazide donmak üzere olan zavallı eşekler için seferber olur,onları ölümden kurtarıp sıcacık barınaklara koyarak şefkat elini uzatır.Hele o soğuktan yürüyemeyen minik sıpayı kucakta taşımak insanın gözlerini yaşartıyor.Siverek Kaymakamı'nı,Belediye Başkanı'nı ve bu sevgiyle yapılan işte görev alan tüm Siverekli kardeşlerimizi,dünyaya örnek olacak bu davranışları nedeniyle kutluyoruz.Aynı sevgi dolu yaklaşımları bir de insanlarımıza ve özellikle de gençlerimize gösterebilsek!Acaba çok mu zor?..