Buz tutan eşekler Tekirdağ'daki çiftliğe alındı

Buz tutan eşekler Tekirdağ'daki çiftliğe alındı
Buz tutan eşekler Tekirdağ'daki çiftliğe alındı
Kar yağışı altında vücutları buzla kaplı halde donmak üzereyken bulunan 5 eşek, kendilerine sahip çıkan iş adamı tarafından Tekirdağ'a götürüldü.

ŞANLIURFA - Siverek ilçesinde terk edildikleri kırsalda vücutları buzla kaplı halde donmak üzereyken bulunan 5 eşeğe sahip çıkan adamı, hayvanları Tekirdağ'daki çiftliğine götürdü.

İş adamı Cevat Korkmaz, ilçeye bağlı Karlık köyü yakınlarında kırsala terk edilen ve etkili kar yağışı nedeniyle vücutları buzla kaplanmış halde bulunan 5 eşeğin durumundan haberdar olunca harekete geçti.

İstanbul 'da oturan Korkmaz, ülke gündemine de konu olan olayın ardından Siverek Kaymakamı Hamza Erkal'ı arayarak eşeklere çiftliğinde bakmak istediğini iletti.

Kaymakam Erkal'ın talebi onaylamasının ardından Korkmaz, Tekirdağ'dan gönderdiği kamyonla 5 eşeği, geçici tutulduğu barınaktan alarak Tekirdağ Şarköy'de bulunan hayvan çiftliğine götürdü.

Siverek ilçesinde 12 Aralık'ta etkili olan kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle 5 eşek, vücutları buzla kaplanmış halde donmak üzereyken görüntülenmişti. (aa)


  ETİKETLER:

  Şanlıurfa

  ,

  İstanbul

  ,

  Kaymakam

  ,

  Hava

  ,

  ülke

  ,

  ,

  kar

  ,

  Aralık

  http://www.radikal.com.tr/116629711662974

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sıpa - Atakant

  Ben en çok sıpaya üzüldüm. Hareket edemediği için kucaklayıp, götürmüşler.

  İŞADAMI? - hakan ipek

  İnşallah eşeklerin talihi açıktır da o iş adamı sucuk imalatçısı falan değildir...

  Aman! - ellialti

  Sakın bir eşşeklik yapıp da Türkiye'de emeklilik yaşamına özenmesinler. Kendimden biliyorum. Her ay aynı hikaye, ölme eşşeğim ölme.

  .... - billieholiday

  allah razı olsun o işadamından..hala insan gibi insanlar var demek memlekette..