Cadde ortasında tartıştığı kadının üzerine benzin döküp yaktı

Cadde ortasında tartıştığı kadının üzerine benzin döküp yaktı
Cadde ortasında tartıştığı kadının üzerine benzin döküp yaktı

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan genç kadın, acil servise alınırken sedyede acılar içerinde kıvrandı

Sakarya'nın merkez ilçesi Adapazarı'nda 2 çocuk annesi kadın cadde ortasında üzerine benzin dökülüp yakıldı

ADAPAZARI - Adapazarı 'nda 2 çocuk annesi 25 yaşındaki Aslı Can, dün gece Adapazarı şehir merkezinde evine giderken, cadde ortasına üzerine benzin dökülerek yakıldı. Alev topuna dönen kadın , yangın söndürücü ile müdahele edilerek söndürüldü. Hastaneye kaldırılan ve daha sonra İstanbul 'a sevk edilen kadını, üvey amcası Tayfun B.'nin yaktığı öne sürüldü.

Olay dün saat 23.3O sıralarında Adapazarı Yahyalar Mahallesi Hasırcılar Mevkisi'inde meydana geldi. Bir süre önce eşinden boşandığı belirtilen Aslı Can, yürüyerek evine giderken, cadde ortasında tartıştığı bir kişi tarafından üzerine benzin dökülerek ateşe verildi.

Çevre esnafının ifedesine göre ateş topuna dönen ve caddede çığlık atarak koşan kadını, bir esnaf işyerindeki yangın söndürücü ile müdahele ederek söndürdü.

İSTANBUL'A SEVK EDİLDİ

Olay yerine gelen 112 ambulansı ile Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan genç kadın, acil servise alınırken sedyede acılar içerinde kıvrandı. Eli yüzü ve vucudunun üst kısmı yanan genç kadın, ilk müdahalesi yapıldıktan sonra İstanbul Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Polis olay yerinde yaptığı araştırmada pet şişe içerisinde benzin bulurken, olayı gerçekleştirdiği öne sürülen genç kadının üvey amcası 37 yaşındaki Tayfun B.'nin arandığı bildirildi.( dha/Zafer Tokuş-Aziz Güvener)


  http://www.radikal.com.tr/113338911333892

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kısas - exatus

  bunun çözümü kısas değildir. bu halkların insanların birbirini karşılıklı olarak katletmesine kadar gider. kan yarıştırılmaz. gerçek çözüm insana ve hayatına değer veren bir adalet sistemi yaratmaktır. kadına ve çocuğa karşı işlenen suçlarda dahada caydırıcı cezalar olmak yerine ülkemizde bu insanlara sudan sebeplerle indirim yapan yasalar ve yasayı zevkle uygulayanlar var.tecavüzcünün mahkemede ki iyi hal indirimi nedir mesela, iyi halden kasıtları orada önüne gelene saldırmaması mı ?..

  Kısas. - Clear

  Kısasda yarar vardır,sözünü aklımızda tutarak başlayalım.İnsanlık dışı bu davranışa karşı,insanlık içi bir davranış olarak,cana zarar verme cezası ne olabilir? Hukuktan anlamam ama gördüklerime bakarak söyleyeceğim,10 yıl hapis diyelim.Bu kadın -çektiği acıları bir tarafa bırakalım- eğer yaşarsa 10 yıl sonra,vücudunun üst kısmı,yüzü ve elleri yani yanan ve iyileşen yerleri ne halde olur? Şimdi anladığım konuya gelerek yanıtlayayım müsadenizle,oluşmuş nedbe dokularıyla çirkin bir yüz,doku elastikiyetinin kaybolmasıyla hareket ve mimik mahdudiyeti ve bir sürü fonksiyonel bozuklukla hayatının geri kalanını yaşamak zorunda kalır.Peki 10 yıl sonra hapisten çıkanın,önceki halinden herhangi bir farkı olur mu? O kadıncağız çektiği o ızdıraplı yaşam atmosferindeyken,bu adamı normal haliyle yaşarken görünce neler hisseder? İnsanlık içi duygular mı? Mesela "bana çektirdiği acılara karşı yattığı hapis müstehak ama sonra ben böyle sürünürken,onun normal bir insan gibi yaşaması ne hak?" diyebilir mi? İşte bunu dedirtmemenin yolu daha doğrusu "ben böyle isem o da öylece benden farksız kaldı,acılarıma karşı da 10 yıl hapis yattı,hak yerini buldu" dedirtebilmenin yolu,kısasdan geçer.İster çağdışı,ister çağ üstü deyin,gerçekler lafla değiştiremez.O adamın da benzin döken ellerine aynı pet şişeyle benzin döküp yakarsın,tedavisini de yaparsın,çekilen acılar da denkleşir,kalan sekeller de denk olur.Ama bu,çağdaşlara göre insanlık dışı olur.Artık hangisi insan yerine konuyorsa...