Caddede suçlu aranıyor

Büyükşehir Belediyesi, Bakırköy'deki bir iş merkezinin inşaatının caddeyi çökertmesiyle ilgili, inşaatı yapan firma hakkında Bayındırlık ve İskân Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı'na suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

İSTANBUL - Büyükşehir Belediyesi, Bakırköy'deki bir iş merkezinin inşaatının caddeyi çökertmesiyle ilgili, inşaatı yapan firma hakkında Bayındırlık ve İskân Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı'na suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. Bakırköy Ticaret Merkezi inşaatının desteklenmeyen istinat duvarı, önceki gece Fişekhane Caddesi'nin bir bölümünü göçertti. Yaklaşık 40 metrelik su dolu inşaat çukuruna yuvarlanan bir minibüsteki beş kişi yaralandı.
Büyükşehir Belediyesi açıklamasında, inşaat ruhsatının Bakırköy Belediyesi ve Turizm Bakanlığı'ndan alındığını belirterek, "İzin için Ulaşım Koordinasyon Merkezi kararı alınmadığı ve imar planına işlenmediği anlaşıldı" denildi. Bakırköy Belediyesi ise arazinin 'turizm alanı' olması nedeniyle imar planı yapma ve yapılaşma şartlarını belirleme yetkisinin Turizm Bakanlığı'nda olduğunu bildirdi. Belediyenin açıklaması şöyle: "2004'te yapımına başlanan inşaatın ruhsatı, 28 Mart 2004'teki yerel seçimlerden 13 gün önce alınmıştır."


    http://www.radikal.com.tr/7392927392920

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.