'Çağdaş yaşam'a bağış yağıyor

Ergenekon'un 12. dalgasında ÇYDD'nin hedef alınmasından sonra derneğe yapılan bağış miktarının 1 milyon lirayı geçtiğini ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr Türkan Saylan açıkladı


Öte yandan Kanal D Ana Haber’in Türkan Saylan ile birlikte önceki gün başlattığı eğitim kampanyası dün de devam etti. İki gün süren kampanyada Türkiye’nin dört bir yanında çocukların eğitimi için bağış yağdı. Milyonlarca hayırsever destek için telefonlara sarıldı, 37. bin’den fazla öğrencinin bir aylık burs bedeli karşılandı. Bankaya para bağışında bulunan, SMS gönderen pek çok duyarlı vatandaş derneğin telefonlarını kilitledi. ÇYDD’ye desteğin artışının bir başka örneği Balıkesir’den geldi. (ÇYDD) Balıkesir Şube Başkanı Yalçın Günay, “Derneğimizin Balıkesir Şubesi’nun kurulduğu 1996 yılından bu yana, 160 üye kaydı yapmıştık. Son 3 günde 40 kişi üyelik için başvurdu. Bu süre zarfında 800 bin TL de bağış aldık” dedi. Günay, amaçlarının daha fazla üyeye ulaşarak, öğrencilere verdikleri burs sayısını arttırmak olduğunu da kaydetti.


ODTÜ'LÜLER PARA TOPLADI

ODTÜ çalışanları, ÇYDD etkinliklerini desteklemek için derneğe 10 bin TL bağışladı.
Prof. Dr. Canan Özgen, ODTÜ çalışanları adına yaptığı açıklamada, ÇYDD’nin eğitime yaptığı katkıları takdirle izlediklerini belirtti. Özgen, ODTÜ çalışanları olarak, ÇYDD etkinliklerinin aksamadan sürmesini desteklemek amacıyla derneğe üç günde 620 kişiden 10 bin lira topladıklarını söylerken ‘demokratik özgürlüklerin, akademik özerkliğin, ifade özgürlüğünün ve laikliğin korunması çabalarını desteklemeye devam edeceklerini’ duyurdu. (Radikal)