Çağla son yolculuğuna uğurlandı

Çağla son yolculuğuna uğurlandı
Çağla son yolculuğuna uğurlandı
Konya'da ablasıyla kaldığı evde yaşamını yitiren Selçuk Üniversitesi öğrencisi 20 yaşındaki Çağla Aydın, memleketi Bursa'da son yolculuğuna giyemediği duvağı ve çiçeklerle uğurlandı

BURSA - Genç kızın arkadaşlarının gözyaşlarına boğulduğu cenazeye Çağla Aydın’ın akrabası olan İstanbul Başsavcı Vekili Zekeriya Öz de katıldı.

Konya Selçuk Üniversitesi Turizm İşletmeciliği 1’inci sınıf öğrencisi Çağla Aydın aynı üniversitenin Gazetecilik bölümünde öğrenim gören ablası Aslıhan Aydın birlikte kaldığı evde banyodan çıktıktan sonra fenalaşarak yere yığıldı.

KALP KRİZİNDEN ÖLDÜĞÜ TAHMİN EDİLİYOR

Abla Aslıhan’ın haber verdiği bilgiye göre 112 sağlık ekibinin tüm müdahalelerine rağmen Çağla Aydın kurtarılamadı. Yapılan ilk incelemede kalp krizi sonucu öldüğü sanılan Çağla’nın cenazesi Konya’daki otopsinin ardından bu sabah Bursa’ya getirilerek ilk olarak Sakarya Mahallesi Celal Bayar Caddesi üzerindeki evine, ardından cenaze namazının kılınacağı Sakarya Camisi’ne getirildi. Burada Çağla’nın tabutuna tül bir duvak ve çiçekler konuldu. Baba İsmail Aydın, ağabeyi Erdi Aydın, kız kardeşi gözleri önünde yaşamını yitiren abla Aslıhan Aydın ve Çağla’nın arkadaşları gözyaşlarına boğuldu.

Cenazeye Çağla Aydın’ın akrabası olan İstanbul Başsavcı Vekili Zekeriya Öz de katıldı. Sakarya Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından Çağla’nın cenazesi Bursa Hamitler mezarlığına defnedildi.(dha/Bülent Civanoğlu- Hüseyin Tüccar)


  http://www.radikal.com.tr/112710211271024

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kalp taraması yapılmalı. - Su Cemre Sim

  Böyle acılı günde benim de soracağım bir soru var;kalpten ölümler bütün ölümlerin ilk sırasında. Hastalanmadıkça kalbimizi kontrol ettirmiyoruz.Bence ülke çapında bütün yurttaşlara kalp taraması yapılmalı.Hem de hiç vakit yitirmeden.Bir genç kız aniden ölmüş,tabutuna gelin tacı koyulmuş.''O genç kız belki evlenmek istemiyordu.''demiş,her zaman yorumunu çok beğendiğin Sayın Pekmez.Genç kız yalnız kendi hayallerinden ibaret değil ki?

  Ülke çapında kap taraması yapılmalı. - Su Cemre Sim

  Dünyada kalpten ölümler ilk sırada.Bu çocuğun ölüm nedeni de kalp gibi görünüyor.Bu gençler ölene kadar yüzlerce hekim denetiminden geçmiştir,neden rahatsızlığı o güne kadar saptanamamış, acaba bütün ülkede bir kalp taraması yapılamaz mı?

  şair burada - vesmolla

  şair burada, kadınlar yaşarsa evlenir. ölürse evlenemeden ölür demek istemiş

  Gelinlik? - pekmez_2042

  Allah rahmet eylesin. Ancak hep düşünmüşümdür genç ölen kadınların tabutlarının üstüne gelinlik konuyor.Niçin? Belki o evlenmek istemeyen biriydi.Belki karşıcinsini seven biri değildi.Belki başka hayatlar mümkün diyordu. Bu tabuta gelinlik olayı bir dayatma gibi. Yani genç erkeler ölünce de damatlık konuyor mu tabutlara...?