Çağlar İstanbul DGM'de protesto edildi

Hakkında iki gıyabi tutuklama kararı bulunan Cavit Çağlar, sabah saat 10.10 sıralarında indiği Atatürk Havalimanı'ndan İstanbul DGM'ye getirildi. Çağlar getirildikten bir süre sonra DGM'de bir grup "hortumcular hesap verecek" diye slogan attı.

Eski bakanlardan işadamı Cavit Çağlar, ABD 'den Türkiye 'ye sınırdışı kararı ile geldiği için yapılacak soruşturmada herhangi bir sınırlama bulunmuyor. Çağlar hakkında 2 Ocak 2001 ve 2 Nisan 2001 tarihlerinde verilen iki gıyabi tutuklama kararı vicahiye çevrilecek. Çağlar, " Aydın " adlı THY uçağının arka merdivenlerinden kelepçesiz olarak indirildi. Takım elbise giyen Çağlar'ın kravatsız ve hafif sakallı olduğu görüldü. Çağlar, uçaktaki basın mensuplarına "siyasi bir komplo ile karşı karşıyayım. Haklılığım iki üç ay içinde anlaşılacak ve bu işten kurtulacağım" dedi. Çağlar'ı taşıyan 34 UFS 75 plakalı gri renkli Volkswagen marka minibüs saat 10.50 sıralarında Beşiktaş 'ta bulunan DGM binasına geldi. Cavit Çağlar'ın oğlu Mustafa Çağlar'ın kalabalık bir grupla birlikte DGM'de Cavit Çağlar'ı karşılaması dikkat çekti. Normal olarak tutuklu yakınlarının DGM binasına alınmamasına karşın Mustafa Çağlar korumalarıyla birlikte avukat ve personel girişini kullanarak binaya girdi.
Bu sırada bir grup "hortumcular devlete hesap verecek" sloganı atarken, Cavit Çağlar'ı destekleyenler de "Türkiye Türkiye" diye bağırdı. Hortumculara karşı slogan atanlara polis müdahale etti.