Çağlar'a yer bulunamadı

Etibank'ın devrinde usulsüzlük yaptığı ve Orhan Aslıtürk'ün paravan şirketlerinden naylon fatura aldığı iddialarıyla tutuklanan eski bakan ve işadamı Cavit Çağlar'a Kartal Özel Tip Cezaevi'nde yer bulunamadı.

İSTANBUL - Etibank'ın devrinde usulsüzlük yaptığı ve Orhan Aslıtürk'ün paravan şirketlerinden naylon fatura aldığı iddialarıyla tutuklanan eski bakan ve işadamı Cavit Çağlar'a Kartal Özel Tip Cezaevi'nde yer bulunamadı.
Amerika'da yakalandıktan sonra önceki gün Türkiye'ye getirilen ve çıkarıldığı İstanbul DGM tarafından tutuklanarak Kartal Özel Tip Cezaevi'ne konulan Cavit Çağlar, uykusuz ve yorgun olmasına karşın bir odada bekletildi. Dinç Bilgin, Nevzat Ak ve Ali Avni Balkaner'
in kaldığı koğuşların dışında birçok kişinin yerleri değiştirilirken, bu değişikliklerin yapılıp Çağlar'ın koğuşuna yerleştirilmesi gece yarısını buldu. Çağlar kendisine ayrılan koğuşa ancak gece yarısından sonra yerleştirilebildi.
Yetkililer, herhangi bir tatsızlık yaşanmaması için her blokun ayrı ayrı ziyaret günü bulunduğunu, Çağlar'ın pazartesi günleri ziyaret edilebileceğini söyledi.
Türkiye'deki önemli operasyonlardan sonra birçok ünlünün yeni adresi olan Kartal Özel Tip Cezaevi'nde adeta toplumun her kesiminden temsilci bulunuyor.
Belediyeciler koğuşu
Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan, Gebze Belediye Başkanı Ahmet Penbegüllü ve yardımcısının koğuş arkadaşı olduğu öğrenildi.