Çağlayan Adliyesi'nde basın açıklamasına TOMA'lı müdahale

Çağlayan Adliyesi'nde basın açıklamasına TOMA'lı müdahale
Çağlayan Adliyesi'nde basın açıklamasına TOMA'lı müdahale
Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde basın açıklaması yapmak isteyen gruba polis TOMA ile müdahale etti.

İSTANBUL - Çağlayan ’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde basın açıklaması yapmak isteyen gruba polis müdahale etti. Yaklaşık 15 kişilik grup önce adliyenin önünde açıklama yapmak istedi. Ancak çevik kuvvet grubun adliye bahçesine girmesine izin vermedi. Gruba gaz sıkan polis, kalkanlarla grubu iterek adliyenin karşısındaki alana çıkardı. Adliye karşısında oturma eylemi yapan gruba polis dağılın uyarısında bulundu. Bir süre daha oturup, basın açıklaması yapmak istediklerini belirten gruba polis yine izin vermedi. Bu kez gruba, TOMA ile basınçlı su sıkıldı. Suyun sıkılması ile birlikte grup Çağlayan’a doğru kaçmaya başladı. Çevik kuvvet polisi bir süre meydanda grubun peşinden gitti. Gruptakiler ara sokaklara kaçarak dağıldı. Çağlayan Adliyesi önünde basın açıklaması yapılmasının yasaklandığı dün medyaya yansımıştı. (Selahattin GÜNDAY/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/113269011326905

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ah Canıııım,anaximenes! - Clear

  keryil'e dokunalım dedik,peki seni nasıl acıttık? Vah,vah,yazık! Yoksa beleş avukat mı buldu kendine "keryil"? Hı?

  'Temiz' - anaximenes

  değiliz hiçbirimiz. Mücadele ederek bir hak kırıntısı dahi kazanmadığımız için; başlarına gelecekleri bile bile o hukuksuzluk anıtının önüne giderek taleplerini dillendirmeye çalışanları anlamaya tenezzül bile etmiyor, yetmiyormuş gibi bir de dalga geçmeye çalışıyoruz. Oysa kendimizi küçülttüğümüzün farkında değiliz. Öyle ya, Filistin'de Kürt illerinde çocuklar, gençler, orta ve hatta ileri yaşlılar yaz sıcağından bunaldıklarında çıkıyorlar panzerlerin, tomaların karşısına. Aslında bizim çıkmamız gerekir, belki 'temiz'leniriz..

  keryil. - Clear

  Farklı açıdan da düşünebilirsin.Topu topu 15 kişi,yani bir arkadaş grubu olabilir.İstanbul'da,şu günlerde havalar çok sıcak,1-5 mayıs arasında ben de İstanbul'daydım,biliyorum.Bu grup,orada kendilerine su fışkırtılacağını tahmin etmiş ve "eylem,basın açıklaması" ayaklarında serinlemeye gitmiş olamaz mı? 17 milyonluk bir şehirden,15 uyanık çıkamaz mı? Bir zamanlar, FB amigosunun Avrasya maratonunu nasıl kazandığını düşün.Startta herkesle birlikte başlamış,arada gözden kaybolup çengelköy sahilinde çayını içip dinlenmiş,finişde tekrar gruba katılmış ve birinci olmuştu,taaa neden sonra onu gören birilerinin şikayetiyle birincilik ödülü geri alınmıştı.Öyle değil mi? Olamaz mı yani?

  Yazıklar olsun... - citizen

  İşin suyunu iyice çıkarttılar. Yaşasın özgürlük...Yaşasın ileri demokrasi... On beş kişinin yapacağı basın açıklamasına bile tahammü edemiyorlar, gerçek anlamda olması gereken "özgür basına" tahammül etmeleri beklenir mi bunlardan...

  esas niyet boyle aciga cikar iste - keryil

  dun ne demislerdi? caglayan'in c kapisinda eylem yapilmasin, onun yerine yolun karsisinda yapilsin. bugun haberde ne yaziyor? kalkanlarla zaten ite kaka yolun karsisina goturulmus insanlarin, "eylemlerini orada yapsinlar" denilen yerdeki oturma eylemine dahi izin verilmemis ve toma ile mudahale edilmis. yalan soylenir de bu kadar utanmazca, hemen yalanin ertesi gunu acik edilmez ki. ayrica ilk "onlarin amaci belli" temali yoruma zass utu veriyorum.