Çağlayan Adliyesi'nde 'sürükleyerek' gözaltı

Çağlayan Adliyesi'nde 'sürükleyerek' gözaltı
Çağlayan Adliyesi'nde 'sürükleyerek' gözaltı
Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde basın açıklaması için toplanan gruba polis müdahale etti. Bazı göstericiler yerlerde sürüklenerek gözaltına alındı.

İSTANBUL - TAYAD'lı 3'ü kadın 6 kişi, "Hayata dönüş" operasyonlarını protesto için Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde bir araya geldi. Basın açıklaması için adliyenin karşısındaki merdivenlerin önünde beklemeye başlayan gruba polis müdahale etti. Polis 'Buradan dağılın' uyarısı yaptı. Grup, "Burada yapacağız ancak henüz bir açıklama yapmadık niye müdahale ediyorsunuz?" diye tepki gösterdi. Bu tartışmanın ardından polis göstericilere müdahale etti. Gözaltına alınmak istenen göstericiler uzun süre direndi. Bazı göstericiler yerlerde sürüklenerek gözaltına alındı. Gözaltına alınan göstericiler adliye içindeki polis merkezine getirildi. (Selahattin GÜNDAY/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/116449511644952

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Vukuat - user1107643

  Fasizan rejimlerde böyle vukuatlarin olmasi normaldir. Hatta vukuattan bile sayilmazlar!

  bu da yeni çıktı - fısıltı

  şimdiye kadar görülmemiş bir şey birilerini sürükleyerek gözlatına almaları alla alla neler oluyor böyle(!) tepkme nerde, saçı eline dolamak nerde? hee haberin en son satırında yazıyor ' göstericiler adliye içindeki polis merkezine getirildi.' yapılmamış olanlar orada tamamlanacaktır şüphem yok bundan. bunun ilk kez yaşatılıyormuş gibi haber olması tuhaf olmuş sanki