Çakar'a beş kurşun

Eski hakemlerden Ahmet Çakar, Mecidiyeköy'de yaylım ateşine tutuldu. Bir demet çiçekle yaklaşan saldırganın beş kurşunla vurduğu Çakar'ın hayati tehlikesinin olmadığı açıklandı.

İSTANBUL - Eski FİFA kokartlı hakemlerden, Star TV'de yayımlanan 'Telegol' programının yorumcusu Dr. Ahmet Çakar, dün tabancayla vurularak yaralandı. Hastanede ameliyat edilen Çakar, hayati tehlikeyi atlattı.
Mecidiyeköy'deki olay şöyle gelişti: Şişli Sağlık Grubu Başkanlığı Mecidiyeköy Sağlık Ocağı'nın önünde saat 09.20'de otomobilinden inen Ahmet Çakar'a, elinde çiçeklerle yaklaşan bir kişi tabancasını çıkartarak beş el ateş etti. Çakar düşerken saldırgan yaya olarak kaçtı.
Özel Avrupa Florance Nightingale Hastanesi'ne kaldırılan Çakar ameliyata alındı. Başhekim Dr. Mücahit Atmanoğlu bir saatlik operasyondan sonra şu açıklamayı yaptı: "Karın bölgesine üç, kalçaya iki kurşun isabet etmiş. Kurşunlardan dördü çıkmış, biri kalçada kalmış. Zararı olmadığı için çıkarmadık. Yarına kadar yoğun bakımda kalacak. Hayati tehlikesi yok."
Görgü tanıkları, saldırganın 30-32 yaşlarında, esmer ve deri ceketli olduğunu belirtirken, yüz eşkâlinin tam belirlenememesinden dolayı robot resim tamamlanamadı. Sekiz yıldır Şişli Sağlık Grubu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüğü ve her gün aynı saatte işe geldiği öğrenilen Çakar, polise verdiği ilk ifadesinde saldırganı tanımadığını söyledi. Saldırıdan sonra spor camiası tepkilerini şöyle dile getirdi:
Bülent Yavuz (Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı): Şiddetle kınıyor, lanetliyoruz.
Onur Belge (TSYD Genel Başkanı): Medyanın susturulması için bir adım. Düşünceye karşı bir saldırı.
Metin Tokat (Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanı): Şiddetle kınıyoruz.
Ziya Şengül (Eski milli futbolcu, spor yazarı): Fikir ayrılıklarını çözmenin yolu silah değil.