Çakıcı operasyonu

Alaattin Çakıcı'yı yakalamak için yapılan operasyonda Erol Evcil, Alaattin Çakıcı'nın iki yeğeni ve iki koruması gözaltına alındı.

İzmir'in Yeni Foça beldesinde dün gece bir villaya düzenlenen operasyonda Nesim Malki cinayeti zanlılarından Erol Evcil, Alaattin Çakıcı'nın iki yeğeni ve iki koruması gözaltına alındı. Beş kişi özel bir ekiple İstanbul'a gönderildi.
Polis dün öğleden sonra hakkında gıyabi tutuklama kararı bulanan 'organize suç örgütü lideri' Alaattin Çakıcı'nın Yeni Foça'da lüks bir villada olduğu ihbarıyla harekete geçti. Villayı kısa süre önce terkettiği belirlenen Alaattin Çakıcı yakalanamadı. Villada bulunan Evcil, Alaattin Çakcı'nın yeğenleri Barış ve Adem Çakıcı ile korumaları eski polis Erdem U. ile Velit Yavuz G. gözaltına alındı. Yakalanan kişilerin üzerlerinde yapılan aramada Barış çakıcı için sahte pasaport, ruhsatlı ve ruhsatsız olmak üzere çeşitli çap ve markalarda tabancalar ele geçirildi. Yakalanan beş kişi Kaçakçılık Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'ne getirildi ve buradaki işlemleri tamamlandıktan sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edilmek üzere özel bir ekiple yola çıkarıldı.
Alaatin Çakıcı hakkında 'Vedat ve Nuri Ergin kardeşlerin İstanbul Karagümrük'teki kahvehanelerinin taranması' ile ilgili İstanbul DGM'nce verilen 3 yıl 4 ay hapis cezası kararının Yargıtay'ca onanması üzerine yakalama müzekkeresi bulunuyor. Alaattin Çakıcı'nın yurtdışına gitmiş olabileceği belirtiliyor. Evcil'in ise İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nce 'mevcutlu' olarak istendiği için gözaltına alındığı kaydedildi.