Çakır ile Genç birbirini suçladı

Bursa Emniyet Müdürü Aydın Genç'in, 'bir kaçakçının evinde İstanbul Valisi Erol Çakır'a ait tabanca bulunduğunu' açıklaması, ortalığı karıştırdı

BURSA - Bursa Emniyet Müdürü Aydın Genç'in, 'bir kaçakçının evinde İstanbul Valisi Erol Çakır'a ait tabanca bulunduğunu' açıklaması, ortalığı karıştırdı. Vali Çakır Bursa Emniyeti'ni tarikatçı zihniyetle davranmakla suçladı. Genç ise, Çakır'ın
'Bursa Emniyeti'ni töhmet altında bırakan' açıklamasını 'esefle karşıladı'.
Genç dünkü yazılı açıklamasında, Bursa'daki 'Hayal Operasyonu'nda gözaltına alınan Tamer Durmazel'in işyerinde, 1991'de Bursa'da valilik yapan Çakır'dan devraldığı silahın bulunduğunu belirterek şöyle dedi:
"Durmazel, ısrarla silahı, 1991'de sayın Çakır'dan bin dolar karşılığı aldığını söyledi. Yapılan incelemede, silahın 22 Ekim 1991'de, sayın Çakır tarafından Durmazel'e devredildiği, bu kişinin daha sonra ruhsat çıkarttığı teyit edildi."
Çakır'ın iddia ettiği gibi olayın basına sızdırılmadığını söyleyen Genç, "Sayın Vali'nin muhtelif basına intikal eden iddialarında, Bursa Emniyet Teşkilatı, değişik bir imaja sokulmuştur. Bu, talihsiz bir açıklama olarak değerlendirilip, esefle karşılanmıştır" dedi.
İstanbul Valiliği ise daha önce yaptığı açıklamada, "Haberin kamuoyuna bu şekilde yansıtılmasının; kendilerine görevleri nedeniyle emanet edilen bilgi ve belgeleri yalan yanlış şekilde basınımıza sızdırmayı şiar edinmek suretiyle onları yönlendirmek isteyen, vatandaşlarımızı umutsuzluğa sevk ederek irticai kesimlere gelecek adına ümit aşılayan, tarikatçı zihniyetin yeni bir eylemi olarak İstanbul Valiliği'ni yıpratma amacı taşıdığı değerlendirilmektedir" dedi.


    ETİKETLER:

    Aydın

    ,

    İstanbul