Çalışkanlıkta rekor kırdı

Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde (KTÜ) 2003-2004 yılı birinciliğini kazanan Birgül Meta, inanılmaz bir rekora imza atarak, okulu tam akademik ortalamayla bitirdi.

TRABZON - Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde (KTÜ) 2003-2004 yılı birinciliğini kazanan Birgül Meta, inanılmaz bir rekora imza atarak, okulu tam akademik ortalamayla bitirdi. Üniversiteye bağlı İktisadi ve İdari
Bilimler Fakültesi'nin Maliye Bölümü'ne dört yıl önce ikinci öğretim öğrencisi olarak kaydolan Meta, 2000-2001 eğitim-öğretim yılından itibaren gördüğü 49 dersin tamamından 4 üzerinden 4 aldı. KTÜ'den 37 yıldan beri bugüne kadar mezun olan öğrenciler içinde tam puanla mezun olan ilk öğrenci unvanına hak kazanan Meta, çift anadal programından yararlanarak Maliye Bölümü'nün yanı sıra İşletme Bölümü'nü de bitirdi.
Çift diplomalı Meta, başarısını sürekli okuma ve araştırma yaparak planlı çalışmaya borçlu olduğunu, kısıtlı bir bütçeyle ve bursla eğitimini tamamladığını söyledi. Meta, "Burs imkânlarından faydalanarak ABD'nin MIT Üniversitesi'nde iktisat ya da işletme dalında mastır yapmak en büyük hayalim" dedi. KTÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanı Ekrem Akgün, üniversite tarihinde bütün yılları tam not ile tamamlayarak aynı anda iki bölüm bitiren bir başka öğrencinin olmadığını söyledi.