@idrisemen

Cami sığınak imam müzakereci

Cami sığınak imam müzakereci
Cami sığınak imam müzakereci
Dolmabahçe'de yaşanan olaylarda polislerden kaçan göstericiler Bezm-i Alem Valide Sultan Camii'ne sığındı. İki gün boyunca cami revire dönerken sağlık ekipleri yaralılara tıbbi müdahalede bulundu. Müezzin de içerideki grup ile polis arasındaki pazarlıkta aracı oldu.
Haber: İDRİS EMEN - idris.emen@radikal.com.tr / Arşivi

Dolmabahçe ’de yaşanan olaylarda polislerden kaçan göstericiler Bezm-i Alem Valide Sultan Camii’ne sığındı. İki gün boyunca cami revire dönerken sağlık ekipleri yaralılara tıbbi müdahalede bulundu. Müezzin de içerideki grup ile polis arasındaki pazarlıkta aracı oldu. Pazarlık sonunda polisin çekilmesiyle göstericiler önceki sabaha karşı camiden çıktı.

‘Neticede Allah’ın evi’

Caminin müezzini iki gün boyunca içeride yaşananları Radikal’e anlattı. İsmini vermeyen müezzin, eyleme katılanların camiye cumartesi günü yatsı namazı sonrası bir anda geldiklerini belirterek, “Polisten kaçan eylemciler caminin kapısına dayanmışlardı. Biz de kapıyı açarak onların daha fazla zarar görmesini engellemeye çalıştık. Neticede burası Allah’ın evi ve kapısı herkese açık” dedi.

Camide içki içildiği iddialarını da yalanlayan müezzin, “Kimsenin uygunsuz davranışı yoktu. Alkol alındığını görmedik. Ama olaylar yatışınca bir adet boş bira kutusu bulduk. İçeri nasıl sokulduğunu bilmiyorum” diye konuştu.  ETİKETLER:

  bira

  ,

  Dolmabahçe

  ,

  Cami

  ,

  Karşı

  http://www.radikal.com.tr/1136148113614820

  YORUMLAR
  (20 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ALKOLLÜ BİBER GAZI - secer

  binlerce yurttaşa bir bira kutusunu yamamak, insanların manevi duygularıyla oynamanın dik alasıdır. hem biber gazlarında alkol olduğunu neden söylemiyosunuz, insanlara zorla ALKOLLU biber gazı sıkmak haram değilmi.. Eğer tayyip bey eylemciler tarafında olsaydı; bu ALKOLLÜ BİBER GAZI konusunu çok iyi kullanırdı..

  butür kışkırtıcılığı seksen öncesi çok gördük. - okkes cavus

  böylesi günlerde gerek dış ajanlığı yapanlar, gerekse ülke içinde bazı kötü niyetli iç ajanlar butür provakasyonları yapıyorlar. maraşda çorumda cami bombalandı diye halkı galeyana getirip, yüzlerce insanın ölümüne ve şehrin tahrip olmasına sebep olan ajan provakatörler inasanları birbirine kırdıdılar. malatyada aynı zihniyetin satılmış ajanları, şehrin su depesuna zehirattı falan görüşün ve meshebin mensupları diye şehirde kavga çıkarıp dükkanları yağmaladılar.ve bir hayli insanın ölümüne neden oldular. ülkemiz bu konularda açık yara gibidir aklı selim insanları seven ülkesini seven herkes çok dikkatli olmalı bu tür kışkırtıcı sözleri kim söylüyorsa ülkesine düşmanlık yapıyor bunları iyi tanıyıp dikkate alınmamasını sağlamak insanlık görevidir o imamıda kutluyorum..herkes dikkatli olmalı......

  Arıza yapmayın - jumpercoco

  İnsanlar ölmüş ,insanlar yaralı,Ağır yaralı insanlar var.Şok halinde olan insanlar var.Ne mutlu cami imamına ki bu insanların iyileşmesine yardımcı oldu.Ne mutlu bize ki imam gerçek bir müslümanmış.İmam maldan önce insana önem veren bir müslümanmış.Ama malesef kendini müslüman zanneden bir çok arkadaş insandan önce mala önem veriyorlar.Camideki yaralı insanları görmeden cami temiz mi kirli mi tartışması yapıyorlar.En önemli şey insandır.Arıza yapmayın.Mirac kandilinde provakasyon çağrısı yapıldı.Ama taksim Mirac kandilinde yanıtını verdi size.#direnmirac.Müslümanlığı özgürlüğe saldırmak için araç etmekten vaz geçin artık.Müslümanların temiz duyguları ile oynamayın.Taksim'de miraç kandilinde herkese kandil simidi dağıtıldı.Sen ne yaptın miraç kandilinde.Evde oturup cami'yi nasıl kirlettiler diye kurguladın mı hep.Arıza yapmayın artık.

  bir bira kutusu bulundu diye arti camide ibadet olmaz! - radi11

  Islama peygambere Allaha ve de Erdogana saldir var. Din elden gidiyor! Bunlar Talibandan daha beter? Bu kadar bagnazlik bir tarafa? Siddet cagrisi yapmak suc degil mi? Hem de bizzat basbakan yapiyor liderligi bu din elden gidiyor yaygarasi. Din elden gitmiyor. Seriat getirilmek isteniyor.

  camiye ayakkabı ile girdiler - ahmet1981

  eylemciler camiye girdikten sonra polisler onlara karışmadığına göre sonradan da ayakkabılarını çıkarabilirlerdi.madem siz o kadar normal görüyorsunuz öyleyse anıtkabire gidip saygı duruşu esnasında ağzımda ciklet ile saygı duruşunda bulunayım.bu sizce uygun mu.bence ikise de uygun değil.zaten eylemler bittiği zaman arka planda kim var kim yok ortaya çıkacak.hangi üniversitenin öğrencilerini not karşılığında gezi parkına yönlendirdikleri de ortay çıkacak.yok eylem herkese yapabilir ama iyi niyetli olmak şartıyla.

  camide bir bira kutusu- din elden gidiyora donustu!!! - radi11

  Islam bu kadar mi bagnaz bir din? Ya bu kadar mi bagnaz siddet dini yapildi? Sorumlu kimdir?

  Ey Tanrı - Canbaba68

  Ey Tanrı! varsan ve her şeyi görüyorsan bu yaşananları ve yalanları defterine yazıyorsundur umarım...