@idrisemen

Cami sığınak imam müzakereci

Cami sığınak imam müzakereci
Cami sığınak imam müzakereci
Dolmabahçe'de yaşanan olaylarda polislerden kaçan göstericiler Bezm-i Alem Valide Sultan Camii'ne sığındı. İki gün boyunca cami revire dönerken sağlık ekipleri yaralılara tıbbi müdahalede bulundu. Müezzin de içerideki grup ile polis arasındaki pazarlıkta aracı oldu.
Haber: İDRİS EMEN - idris.emen@radikal.com.tr / Arşivi

Dolmabahçe ’de yaşanan olaylarda polislerden kaçan göstericiler Bezm-i Alem Valide Sultan Camii’ne sığındı. İki gün boyunca cami revire dönerken sağlık ekipleri yaralılara tıbbi müdahalede bulundu. Müezzin de içerideki grup ile polis arasındaki pazarlıkta aracı oldu. Pazarlık sonunda polisin çekilmesiyle göstericiler önceki sabaha karşı camiden çıktı.

‘Neticede Allah’ın evi’

Caminin müezzini iki gün boyunca içeride yaşananları Radikal’e anlattı. İsmini vermeyen müezzin, eyleme katılanların camiye cumartesi günü yatsı namazı sonrası bir anda geldiklerini belirterek, “Polisten kaçan eylemciler caminin kapısına dayanmışlardı. Biz de kapıyı açarak onların daha fazla zarar görmesini engellemeye çalıştık. Neticede burası Allah’ın evi ve kapısı herkese açık” dedi.

Camide içki içildiği iddialarını da yalanlayan müezzin, “Kimsenin uygunsuz davranışı yoktu. Alkol alındığını görmedik. Ama olaylar yatışınca bir adet boş bira kutusu bulduk. İçeri nasıl sokulduğunu bilmiyorum” diye konuştu.  ETİKETLER:

  bira

  ,

  Dolmabahçe

  ,

  Cami

  ,

  Karşı