Cami temelinden fosil çıktı... İmam: Dinozor olabilir!

Cami temelinden fosil çıktı... İmam: Dinozor olabilir!
Cami temelinden fosil çıktı... İmam: Dinozor olabilir!
Küçükali Köyü Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği Başkanı Beşir Koçak, dört ayaklı olduğunu belirttiği fosilin fotoğrafını çekerek ilgili bazı kurumlara yolladığını ancak ne tür bir hayvana ait olduğuna ilişkin sonuç alamadığını söyledi.

ANKARA - Çubuk ilçesine bağlı Küçükali köyünde, yapımı devam eden caminin temel kazma çalışmasında bir hayvana ait fosil bulundu.

Küçükali Köyü Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği Başkanı Beşir Koçak, dört ayaklı olduğunu belirttiği fosilin fotoğrafını çekerek ilgili bazı kurumlara yolladığını ancak ne tür bir hayvana ait olduğuna ilişkin sonuç alamadığını söyledi.

Köylerinde yapımına başlanan caminin temelinin kazılması sırasında fosile rastlandığına değinen Koçak “70-80 yaşındaki insanlara gösterdik ama onlarda hangi hayvana ait olduğunu bilemediler. Bizde bu fosili şimdilik derneğimizde sergiliyoruz. Fosili görmek için her gün çok sayıda vatandaş geliyor” dedi.

Fosile ilk bakıldığında köpek veya kedi familyasından bir canlıya ait olduğu kanaatine vardığını söyleyen Veteriner Hekim Mehmet Akif Topçu ise göz yuvalarının çenesine yakın olması ve çene yapısı itibarıyla de fosilin çok eski tarihlerde yaşayan etobur dinozorlara benzediğini ifade etti.

DİNOZOR AİLESİNDEN Mİ?

Fosilin Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü'ne (MTA) gönderilerek araştırma yapılmasının ardından kesin bir sonucun ortaya çıkabileceğini kaydeden Topçu, şu ifadeleri kullandı:

''Vücut yapısına ilk baktığımızda köpek veya kedigiller familyasından olduğu izlenimine varılıyor. Ancak boyun ve kafa yapısına bakıldığında çok eski çağlarda yaşayan etçil dinozorlara benziyor. Normalde göz yuvalarının çeneye yakın olması ve çene yapısının uzun olması, kafa yapısını köpek ve kediden ayırıyor. Ayak yapıları normalde kedi ve köpeklerden daha iri ve kuvvetli gözüküyor.
Benim söyleyeceğim bu kafasını görmezsek kedi veya köpekgillerden bir hayvana benziyormuş gibi duruyor ama bu kafa yapısı bizim gördüklerimizden ve bildiklerimizden tamamen ters bir yapı. Kafayla boyun yapısındaki kemikleşmeye dikkat edersek çok eski tarihlerde yaşamış et obur dinozorları anımsatan bir kafa yapısıyla karşı karşıyayız. Dinozorların neslinden kalma son kuşak bir canlıymış gibi görünüyor.” (AA)


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Maden

  ,

  kedi

  ,

  Karşı

  http://www.radikal.com.tr/116155311615535

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yanlış bilgi - yazaryazar

  Bu bilgiler imam tarafından değil veteriner tarafından verilmiştir.

  Konu hakkında bilgisi yok... - çağçağ

  Bu fosil değil uyandırayım da, bilip bilmeden her konuda yorum yapma gereği duyan bazı meslek gurupları var, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan, bu din görevlileri için çok tehlikeli bir sınır, imam efendide bu sınırı aşmış, fikir sahibi olmadığı başka konularda da bu biçimde mesnetsiz yorumlar yapmıyordur umarım yoksa vay o cemaatin haline...

  Kasıt mı var? - eracon

  Haberin başlığına bakan ben, neredeyse; imamlar zooloji uzmanı mı oldu?" diyecektim ama haberi okuyunca "Dinozor fosili olabilir" diyenin veteriner olduğunu öğrenip rahatlıyoruz. Ama Türkiye'de hiç dinozor fosili bulunmamasına rağmen böyle bir açıklama yapan veterinere şaşarak.

  imam - gundi ghandi

  İmamın kullandığı ifadelere bak: Kafayla boyun yapısındaki kemikleşmeye dikkat edersek çok eski tarihlerde yaşamış et obur dinozorları anımsatan bir kafa yapısıyla karşı karşıyayız. geç dönem dinozor nesli olabilir. Bir de imamlara gerici yobaz derler:)

  Ahahahaha :) - halukaka

  Darwin'in Sopası Yok!!! :))))) Milyonlarca yıl öncesinden gelen KAPAK!