Cami tuvaleti ayda 17 bin liraya kiralandı

Cami tuvaleti ayda 17 bin liraya kiralandı
Cami tuvaleti ayda 17 bin liraya kiralandı
İzmit'te Fevziye Camii'nin bahçesindeki tuvalet, belediye tarafından ihaleyle aylık 17 bin liraya kiralandı. İhalenin ardından eski işletmeci ile yeni işletmecinin tarafları arasında kavga çıktı.

İZMİT - İzmit Belediyesi, Fevziye Camii önünde bulunan ve daha önce Kemal Çınar'ın işletip bakımını yaptığı kadın ve erkek tuvaletlerini, üç yıllığına aylık 8 bin lira muhammen bedelle ihaleye çıkardı.

İhaleye mevcut işletmeci Kemal Çınar'ın yanı sıra Eyüp Gül de girdi. Eyüp Gül, aylık 17 bin lira artı KDV kira teklifi ile ihaleyi kazandı.

İhalenin sona ermesinin ardından belediye binasından ayrılan iki tarafın yakınları arasında sözlü tartışma oldu. Tuvalet geliri için başlayan tartışma bir anda kavgaya dönüştü. İhaleye giren Çınar ve Gül'ün  yakınları tekme tokatlarla birbirine girdi. Olaya müdahale eden polis ve zabıta ekipleri kavga eden tarafları güçlükle ayırabildi..

DHA - Elif YERİĞ


  ETİKETLER:

  KDV

  ,

  Belediye

  ,

  Erkek

  ,

  Kadın

  ,

  lira

  ,

  kira

  ,

  kavga

  ,

  müdahale

  http://www.radikal.com.tr/112499511249953

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  namaz,abdest,wc - 1337

  abdest namazın olmazsa olmazlarından temizlik ise abdestin ilk kurallarındandır. bunun içindie ki namaz kılmak için abdest almak şarttır. ama gelin görünki abdest almak bile paralı oldu. belediyelerin bugün bunu bu evreye getirmesi gerçekten gülünç bir şey. çünkü ibadet para ile olmaz.

  cami tuvaleti ayda 17 bin lira hk. - fgemak

  cami tuvaletlerinin böyle yüksek bedellerle ihale edilmesi ihaleyi alan şahsın ödeyeceği bedeli çıkarmak için kullanım ücretlerine aşırı zam yapması kaçınılmaz olacaktır,yöntemi hatalı buluyoruz,bu tür ihaleler yapılırken kullanım ücretinin belirlenerek sınırlanması gerektiğini ihaleye girenlerinde bunu göze alarak ihaleye girmeleri gerekir diye düşünüyoruz, 1 tl giriş ücreti yüksek bir rakam daha minimal seviyelerde olması lazım.

  abdest - yusufyusuf

  caminin WC sini bile paraya alet ediyorlar.yazık.parası olmayan abdest bile alamayacak.