Camide badminton eğitimine soruşturma

Camide badminton eğitimine soruşturma
Camide badminton eğitimine soruşturma
Antalya'da Müftülüğün camide düzenlediği badminton eğitimi hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı soruşturma açtı.

Adana 'da Kuran kursunda verilen karate eğitiminden, Muğla'daki camilerde badmintondan sonra Antalya Müftülüğü tarafından camilerde tenis derslerine başlandı.

Yaz dönemindeki Kuran kurslarına ilgiyi artırmak amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından imzalanan protokol kapsamında Antalya’daki camilerde açılan Kuran kurslarına katılan çocuklara, spor eğitimi verilmeye başlandı.

Uygulama kapsamında Antalya Müftülüğü’nce kentte ilk olarak Konuksever Mahallesi’ndeki Şehadet Camii’nde, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından görevlendirilen antrenör eşliğinde kursa katılan çocuklara masa tenisi, badminton, tenis ve voleybol eğitimi veriliyor.

Ancak bu sporlardan badminton, Diyanet’in hoşuna gitmedi. Basına dün yansıyan görüntülerin ardından harekete geçen Diyanet İşleri Başkanlığı, badminton eğitimiyle ilgili soruşturma açtı.

Camilerde Badminton eğitimi


  http://www.radikal.com.tr/1140391114039114

  YORUMLAR
  (14 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ZEKA KUSURU - HARAYDIN

  cAMİ SAYISINA TAKAN ZEKA KUSURU anlamalı ki cami namaz kılan müslümanları ilgilendiren bir konudur. Toplu namazın en toplu hali Ramazan'da teravih, bayramlarda bayram namazı, her hafta Cuma namazıdır. Bu namazlar sadece camide kılınır. Dolayısıyla bu namazları kılmak isteyen müslümanlar kendilerine cami yaparlar. Camide gözü olmayan cami yapımına para vermesin, cami yapımına vergilerden kaynak aktarılmasın, cami ile namazla ilgisi olmayanda müslümanın camisine laf etme şizofrenisinden kurtulsun. Yağmurda çamurda soğukta insanlar sokakta namaz kılmak zorundalar mı, parasını kendisi verip cami yapıyor sana ne? Ha ben hiç gitmiyorum diyorsan senin gittiğin yerlere de camiye gidenler gitmiyor, onlar senin gittiğin yere karışıyor mu?

  İdeolojik motivasyonlu yorumlar - Balkan Turku

  Konuya objektif olarak yaklaşıldığında şu resmin yakışıksız olduğu apaçık. Bunun camiye raket sokulmasıyla ilgisi yok, herhangi bir sporun yeri cami olmamalı. Burada bunun olmasına ses çıkarmayanlar Türkiyedeki bir kilisede aynı şey olsa ayağı kalkarlardı. Biraz samimiyet lütfen. Ne camide ne kilise de, ne de bir bölüm insan için kutsal sayılan herhangi bir dini mabette şöyle bir resimin çıkması hoş değil. Oynayacak başka yer mi kalmamış? Ayrıca çocukların camiye gitmesi de kendi içinde "kötü" olan bir şey de değildir, o yüzden "çocukları camiye çekmek" öbeğini sanki yasadışı veya etik olmayan bir şeymiş gibi kullanmak da saçma. İsteyen gönderir çocuğunu isteyen göndermez, size ne? Maalesef Türkiye'de insanlar henüz demokrasiyi içselleştirmedikleri ve modernleşemedikleri için "ötekine" olan özgürlüğü çok görürler.

  saygı - smhbhdr

  her meskenin bir kullanım amacı ve şekli vardır. bir yorum okudum diyaneti "kendini yeniliklere açmamakla" ifade etmekte. camide karate yapılmasının veya badminton oynanmasının yenilikle bir alakası yoktur. cami anlam itibariyle toplanma yeri, topluluk demektir. burada bireysel veya topluca ibadet edilir, spor yapılmaz. caminin amacı etkinlik düzenleyerek çocukları camiye kazandırmak da değildir. ha sen ben çağa ayak uydurcam dersen yaparsın caminin altına bi spor kompleksi orada istediğin etkinliği düzenlersin. ama bu yapılanlar caminin yapılış amacına uymamaktadır. camide bu tür etkinlikler düzenleyerek (eğer)çağdaş imam görüntüsü vermek isteniyorsa bu da göz boyamaktan başka bir şey değildir. kendimizi kandırmayalım, lütfen eleştireceğiz diye de körlemesine her duruma atlamayalım. madem herkese saygıdan bahsediyoruz, orada namaz kılanlara da saygı gösterelim.

  Neden olmasin? - Metin Karagül

  66 bin okula sahip Türkiye'de 81 bin 984 (diyanetin verileri) cami bulunuyor. Onlarca köy ve mahalle camisi, Cuma günleri disinda bombos. Bu uygulama ile genclerimiz icin gercekten hayirli bir sey yapilmis olur.

  * - interstellar5555

  Eyvah! Camilerimize tenis raketleriyle girdiler!

  AVM serbest spor yasak - kujo84

  Camilerin altina alisveris icin dukkanlar acilirken sesi cikmiyo diyanetin.

  ne yapacağınızı şaşırdınız artık. - mali_stannn

  Gencecik beyinleri camiye çekmek için yapmadığınızı bırakmadınız.