'Camide içki' raporu yolda

'Camide içki' raporu yolda
'Camide içki' raporu yolda

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Gezi Parkı olayları sırasında Valide Sultan Camii’ne sığınan grubun camide içki içip içmediğine ilişkin raporun pazartesi günü açıklanacağını duyurdu. Afyonkarahisar’da yaptırılan Yeni Hastane Camii’nin açılışına katılan Prof. Dr. Görmez, soruları da yanıtladı. İstanbul ’daki polis müdahalesi sırasında Dolmabahçe’de Valide Sultan Camii’ne sığınan grubun içeride içki içtiği yönündeki iddiaların araştırıldığını vurgularken “Teftiş kurulumuz incelemesini sürdürüyor. Bugün -yarın neticelenecek. Biz de incelemeyi, incelemenin neticelerini pazartesi günü halkımızla paylaşacağız” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/1138648113864812

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  nerede? - azazil

  kaç gün geçti aradan yok rapor mapor?

  DINI SİYASETE MALZEME YAPMAYIN - TC.VATANDASI

  Basbakan mitinglerde konuştuğu 3 sey var; basortulu kızlarımız,camiye ayakkabıyla,siseyle girdiler bu kadar.Mevzulara bakın sanki bu olaylara kendi sebeb olmamış gibi birde burdan pay çıkartılıyor..Bir kere hukumet dini siyasete alet edemezler, her konuşmasında aynı laflar.Sıkıldık artık ya.Kucucuk çocukların eline pankart vermişler dindar koca istiyorum diye ayıp ayıp,cok mu istiyorsunuz gidin arap ülkelerinde yasayın.Burası Mustafa Kemal Ataturkun bize emanet ettiği kutsal topraklar.Dini konulara gelincede her koyun kendi bacağından asılır sizene.Onu Allahtan başka kimse bilemez.Onemli olan kalp guzelligi,fitne,yalan,iftira,kul hakkı bunlar Allah katında günah.DENİZ FENERİ nide unutmadık .

  rapor sipari - odos

  camide icki icildi: cami gorevlisi(imami); yalan dedi.o halde ne yapilmaya calisiliyor: basbakan yalanci cikmasin. Basbakanda soylemeden once arastirsaydi be kardesim ,imama devlet memuruna sorsaydi,orda neler oldugunu acik bir sekilde soyledi zaten.simdi imami yalanci, basbakan dogrucu cikaracaklar rapor siparis edilmistir sonucunu tahmin etmek zor degil. ayakkabi meselesine gelince: goruntulerde bazilarinin ayakkabilarini cikardiklari gorukluyor ve bazilarida zaten can havliyle "Allahin Evine siginmis. size ne. birakinda Allah ve kul kendi arasinda halleder. gunahsa gunahi size yazilmaz,herkesin defteri ayri tutulmuyormu? yine diyelim ki birilieri icti ictiyse bu onun sorunu, yanacaksa cehennemde birileri icen yanar. size ne oluyor? ortada tanik yok,kanit yok,itiraf eden yok ic icildi deniliyor, bunlar icmeden sarhos olanlar.

  fesatlık aranıyor!! - iyimser35

  Başbakan bir şeyler söyledi diye camideki durumu başbakanın sözlerine uyarlamak için harcadığınız çabanın bir kısmını bu insanları anlamaya yönelseydiniz zaten sorun olmayacaktı. Hadi varsayalım ki başbakan doğru söylüyor ne olacak yani içse ne olacak bu kadar insanın canı yanmış bunu sorun yapmıyor başbakan bira içtiler de bira içtiler diye tutturuyor. Ayıp ayıp siz bunları dile getirdiğiniz de ben utanıyorum.

  Niye bugün değil de pazartesi? - sieemen

  Bu rapor Diyanet İşleri Başkanlığı'nın samimiyetini görmek için de bir sınav olacak. Bekliyoruz.

  komplo diyenlere gelsin - esiroglu

  https://www.youtube.com/watch?v=kkvCfca0EHs&list=HL1371895755 . Seyrettikten sonra dersiniz komplo mu yoksa başka bir şey mi?

  SEKILCILIK - sitocke

  Diyelim ki ictiler, ne var yani? Türkiye Islam Cumhuriyeti mi? Taslayacak misiniz? Bu olay niye bu kadar büyütülüyor? Ben, alkol icerim. Camide icmek aklimin ucundan bile gecmez, ama 1400 yillik Islam tarihinde atalarimiz camilerde kim bilir ne halthar islediler? Sekilciliktir bu yaptiginiz. Bizim toplum bir seyin icini bosaltip yozlastirmakta ustalasmis; icini oy, bosalt, aman dikkat et, disi, sekli bozulmasin. Atatürkcüyüm de, ama özünde irkci ol, demokratim de, tekbirden baska birsey bilme vs vs. Ben, camide icmis olsam, tövbe eder, önce Allah´tan sonra o caminin cemaatindan ve tüm ümmetten özür dilerim. Insan öldürmedim, irza cana kast etmedim ya!!!