Camilerde badminton eğitimi askıya alındı

Camilerde badminton eğitimi askıya alındı
Camilerde badminton eğitimi askıya alındı
Diyanet İşleri Başkanlığı'yla Spor Genel Müdürlüğü arasında 30 Nisan 2012 tarihinde, yaz kuran kurslarına katılan gençlerin sportif faaliyetlere yönlendirilmesine ilişkin imzalanan işbirliği protokolü kapsamında Muğla'nın Milas ilçesi'nde hayata geçirilen uygulamanın askıya alındığı ortaya çıktı

MİLAS - Spor Genel Müdürlüğü ve Diyanet İşleri Başkanlığı'nın ortaklaşa düzenlediği, 'Yaz Kurslarında Spor Yapıyoruz' projesi kapsamında Milas'taki camilerde verilmeye başlanan badminton eğitimi kısa sürdü. Ulu Camii'nde Milas İlçe Müftüsü Uğur Kocabaş, müftülük görevlileri ve öğrencilerin katılımıyla geçen salı günü başlayan 'Yaz Kurslarında Spor Yapıyoruz Projesi' kapsamında, Muğla İl Spor Müdürlüğü tarafından görevlendirilen Sermin Günaydınoğlu, uygulamanın bir süreliğine askıya alındığını ve nedeni hakkında bilgisinin olmadığını ifade etti. İlçe Müftüsü Kocabaş ise konuyla ilgili açıklama yapmak istemedi.(DHA/Oktay Çayırlı)


  http://www.radikal.com.tr/114046011404603

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  hem de basi acik! hem de kolsuz tisortle! - ataycanada

  Badminton ne ya? Bir kere isim kafadan ecnebi! Hocasi da cekmis kotu ustune, kisa kollu tisortle filan! Kardesim camiye turbansiz, hem de pantolanla girer mi kadin dedigin? Bir de hoplayip ziplayip yapilan bir spora benziyor ki, insanin orasi burasi da sallanir hani! Cami dedigin yerde oturup bagdas kuracaksin, tebessum bile etmeden kafan onunde bilmedigin bir dil olan Arapca'da mirildanip duracaksin. Yeter mi bu kadar mazaret? Islam'in Hristiyanlik dininin gordugu reformlari gormesi, bir ronesans gecirmesi bizim life spanimizda mumkun gorunmuyor. Ha yarin pat diye uzaydan baska bir uygarlik iki antenli haci arkadas gonderir de selamunaleykum agalar! derse gelenler, durum baska! O zamana kadar camilerde nemli hali kokusu ve kasvete mahkumuz. suck it butter cup! dedikleri gibi badmintocularin..

  Herkes neyin ne olduğunu çok iyi biliyor. - topgay

  Yapamaz, çünkü yapacağı açıklama, kadın, çıplaklık, uygunsuz görüntü üzerine olacağı için, üzerine düşürememiştir. Çünkü iktidar doğanın küçük gerçekleri üzerine hegemonya kurup ahlakçılık yaptığı için, sanırım bunları kafaya taktığının bilinmesini istemiyor. Oysa herkes neyin ne olduğunu bal gibi biliyor. Bahaneler de çok komik kaçıyor artık.

  ....... - billieholiday

  çocukları dinden korkutmamak soğutmamak için iyi bir uygulamaydı. allah neden istemesin ki camide neşeli çocukları?