Camiye bankamatik kondu cemaat kızdı: Faiz lobisi buraya da mı geldi!

Camiye bankamatik kondu cemaat kızdı: Faiz lobisi buraya da mı geldi!
Camiye bankamatik kondu cemaat kızdı: Faiz lobisi buraya da mı geldi!
Camilerin altındaki alışveriş merkezleri ve otoparklar tartışılırken, şimdi de camiye bankamatik girdi. Bu gelişme üzerine cami cemaati arasında hararetli tartışmalar yaşandı.

Ankara 'nın Çankaya ilçesindeki 50 yıllık Sokullu Mehmet Paşa Camii, son günlerde ilginç bir tartışma ile gündeme geldi. Sokullu Paşa Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile bir banka arasında yapılan sözleşme sonucu, cami duvarının bir kısmı yıkılarak avluya bankamatik konuldu.

Ancak bankamatik cami cemaatini ikiye böldü. Bankamatiğin cami imamından habersiz yapıldığı iddia edilirken, "Faiz lobisi buraya da mı girdi, faiz haram ve bu işi yapanın camide ne işi var" eleştirileri dile getirilmeye başlandı. Önemli olanın caminin selameti olduğunu düşünen bir başka grup cemaat ise, "Neticede geliri camiye kalıyor, böylece daha iyi imkanlarda ibadet ediyoruz" diyerek bankamatiğe yeşil ışık yaktı.

Habertürk'e konuşan Derneğin Muhasebecisi Etem Akkaya ise bankadan aylık 800 lira kira aldıklarını, bunun cemaatin camiye yaptığı bir yıllık bağışa denk geldiğini belirtti. Akkaya, "Tüm bankalara yazı göndererek çağrıda bulunduk, hepsinin bankamatiğini cami avlusuna getireceğiz" diye konuştu.

Diyanet İşleri Başkanlığı vaizleri ise konuyla ilgili, "Bankalar faizle uğraşan bir müessese olduğu için çekingen olmakta fayda var" değerlendirmesini yaptı.


  http://www.radikal.com.tr/116586111658612

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  pos - sokrates

  Bence tuvalete de bir "Pos cihazı" koysunlar, tuvalet ücretini de cemaat kartla ödesin: 6 taksit... 6 taksitten fazlasına başbakanımız kızıyor

  Helal Borsa... - serseriser

  12 Aralık 2013 Cami Bankamatik endeksi günlük kira kurları... ...800 TL ve üstü "Helal"... 500 - 800 TL arası "Mekruh"... 500 TL ve altı "Haram"... ...Yıl sonu "Helal" kur beklentisi 850 TL...