'Camiye bira tenekesi sonradan konuldu'

'Camiye bira tenekesi sonradan konuldu'
'Camiye bira tenekesi sonradan konuldu'
Zaman gazetesi İstihbarat Şefi İbrahim Doğan, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Gezi olayları sırasında Dolmabahçe'deki Bezmi Alem Valide Sultan Camii'nde bulunan bira kutularının sonradan koyulduğunu iddia etti

Radikal.com.tr - Gezi Parkı protestolarının ilk günlerinde göstericiler tarafından revir olarak kullanılan ve daha sonra özellikle 'içeride içki içildiği' tartışmalarıyla gündeme gelen Dolmabahçe'deki caminin müezzini ve imamıyla birlikte Beyoğlu müftüsü görevlerinden alınmıştı.

Dolmabahçe ’de polisle göstericiler arasındaki çatışmalarda yaralananların sığındığı Bezm-i Alem Valide Sultan Camii müezzini Fuat yıldırım Radikal'e yaptığı açıklamada saldırı esnasında olanları anlatmıştı. Müezzin, "Kimsenin uygunsuz davranışı yoktu. Alkol alındığını görmedik" demişti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'sa daha önce yaptığı konuşmalarda camide içki içildiğini söylemişti.Bezm-i Alem Valide Sultan Camii'nde içki içildiğini belirten Bakan Bekir Bozdağ, caminin müezzininin de 'içki içilmedi' ifadelerini yalanlamıştı.

Tartışmalar sürerken Zaman gazetesi İstihbarat Şefi İbrahim Doğan, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Gezi olayları sırasında Dolmabahçe'deki Bezmi Alem Valide Sultan Camii'nde bulunan bira kutularının sonradan koyulduğunu iddia etti. Doğan mesajında şu ifadeyi kullandı: "Evet, o bira kutularını sonradan biri koydu, müezzin de bunu teyit etti."

Doğan, takipçilerinden gelen tepkiler üzerine bu iddiayı Gezi eylemleri sürerken 9 Haziran'da da dile getirdiğini söyledi."Gazeteniz camide içki içilmediğini niye yazmadı?" sorularıyla karşılaşan Doğan, "Bunu o iddianın sahiplerine sorun, biz o iddiayı yazmadık" yanıtını verdi.


  http://www.radikal.com.tr/1163839116383911

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Gezi Direnisi - Muba

  Ulkemizdeki en buyuk demokratik baskaldiriyi (Bayburt disinda tum illerde, 3.8 milyon insan) AKP bir sekilde karalamak isteyecekti ama oyle paniklediler ki kendilerinden oldugunu dusundukleri muezzine bile "evet camide icki icti direnisciler" dedirtemedi ve onu da surduler. Boyle devlet yonetilmez. Burasi muz cumhuriyeti degil. Yandaslar da artik yavas yavas durumu gormeye basladi.

  yemezler - ölçer

  şimdiye kadar niye yazmıyordu.bu gazete yada yazar tam bir fitne saçıyor ortaya. sonradan kim koydu,nereden biliyorsun bunlar açıklanmalı.

  Menfaatperestler - hyperiq

  Hükümetin Gezi tepkisi tam bir fiyasko, rezaletin önde gideni. Ancak cemaatinki onun kadar beter iğrençlikte. Düne kadar sesi çıkmayan zevatlerın koyruklarına basılınca nasıl da hükümete salvo yapıyorlar. Topunuzda zerre miktar vicdan ve samimiyet yok. Sustunuz sustunuz şimdi döküyorsunuz. Dün neredeydiniz diye sormak lazım bu gazeteye. Tencere dibin kara seninki benden kara hey yawrum hey!

  Hic Süphemiz yoktu - sel432xx

  Biz nerede içki içecegimizi nerede ve ne zaman içmeyecegimizi biliriz. Ben Ateist biriyim ne camiye ne kiliseye ne havraya ne buddhist tapinagina saygisizlik etmem. Hem de bana yillarca 5 vakit oporlörlerle gece demeden gündüz demeden bangir bangir bagirildigi, ramazanda uykumun en tatli yerinde sabah ise kalkacagim! davullarla uykularim bölündügü halde. Nasil benden saygi bekleniyorsa ayni saygiyi ben inananlardan bekliyorum. Bu dünyanin sahibi siz degilsiniz. Sizin ne kadar hakkiniz varsa benim de o kadar var. Saatinizi kurun, telefonunuzu bir seneligine ayarlayabilirsiniz kalkin ne istiyorsaniz beni ve benim gibileri baska dinden olanlari rahatsiz etmeden yapin

  yadırganacak bir şey yok - genco940

  bu tip olaylar, resim, kaset, belge, bomba, silah, telefona numara yüklemek adet haline geldiği için yadırganacak bir durum yok. 24 saat cami içinde olan yetkili yok demesine rağmen camiye uğramayanların aksini söylemesi, gaipten haber vermesi, diğer bir tabirle nalını kendine yontması olağan olduğuna göre, olan doğru söyleyenlerin köyden kovulmasıyla sonuçlandı. Bu haliyle kalacak değil, şimdi topuk vurup selam duruyor diyenlerin de geçmişteki imzalarını yok hükmünde sunmaları da topuk vurup dik duramadıklarını kanıtlamıyor mu? Beyler Abbas yolcu, onun için dikkatle izleyin önümüzdeki günlerde daha ne orta oyunları göreceğiz. Şimdiden sinyalleri verilmeye başlandı bile, BİZ PROJELERİMİZLE'' falan diye başlayan cümlelere dikkatinizi çekerim En son ve vahim olay İktidar partisi mensubu sözüm ona milletvekilinin Şimdiden Türkiye Büyük Millet Meclisinde kullandığı iki adet sahte oyu, camiye konulduğu iddia edilen bira kutusu ile nasıl uyuştuğuna bir bakın. Kim bilir seçimlerde hangi oy oyunları projeleri ortaya çıkacak. TÜİK tahmin ederim nüfusu suriye nufusuyla birleştirip kayıtlara geçirme lütfunda bulunmaz. Bakanlar sandığa kırmızı plakalı araçları ve korumaları ile gitmez, haber yapmasınlar diye gazetecileri salondan çıkarmaz.

  ne mutlu TÜRK'üm diyene - kizil1984

  hadi bakalım akp nin incileri dökülsün, müslüman(sözde) yalancıların foyaları çıkıyor meydana

  Paralar - vancetti

  Paralar!,bozulmasın aralar!. Olay bundan ibaret, işin içine paralar girince aralar bozuldu. Elbette şimdi yazarlar. Böyle rezil bir yalana zaten kimse inanmamıştı. Bir kaç saftirik hariç Türkiye insanı ne camiye ne Kilise ve Havraya böyle bir saygısızlığı yapmayacak olgunlukta.