Çamlıca Camii'ni yapacak firma belli oldu

Çamlıca Camii'ni yapacak firma belli oldu
Çamlıca Camii'ni yapacak firma belli oldu
Çamlıca Camisi'ni Kâbe'nin genişletme projesini yapan Gür Yapı ile Öz-kar İnşaat Ortak Girişimi'nin inşa edeceği ortaya çıktı. Avlusu dahil 30 bin kişilik planlanan cami için iki ortağa verilen süre ise 900 gün

İSTANBUL - İstanbul Üsküdar’daki Çamlıca Camii projesinde son nokta konuldu. Akşam gazetesinden Nebahat Koç'un haberine göre, yarışmada ikinci olan çalışmanın uygulanacağı inşaat ihalesini, Kâbe’nin genişletme projesini de gerçekleştiren Gür Yapı İnşaat Taahhüt Turizm Sanayi ve Dış Ticaret ve Öz-Kar İnşaat Tic. Ve Sn. AŞ. ortak girişimi kazandı.

İstanbul Cami ve Eğitim-Kültür Hizmet Birimleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nde yapılan ihalenin bedeli ise 111 milyon 500 bin TL. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın açılışını yaptığı Ataşehir’deki Mimar Sinan Camii ile Eyüp’teki Vialand’ın da bulunduğu projelerde imzası olan Gür Yapı ile Öz-Kar İnşaat’ın Çamlıca Camii için inşaat süresi 900 gün olarak planlandı. 57 bin 511 metrekarelik alanda camiyle birlikte eğitim ve sosyal-kültürel tesisler de yer alacak. Cemaat kapasitesi avlu dahil 30 bin kişilik tasarlanan cami, yaklaşık 15 bin metrekare alana oturtulacak.


HAFRİYAT ÇALIŞMASI SÜRÜYOR

İhaleyi yapan İstanbul Cami ve Eğitim-Kültür Hizmet Birimleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ergin Külünk, halen hafriyat çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Proje ekibinin ince işler, detaylar üzerine çalışmalarını sürdürdüğünü de belirten Külünk, temel atma törenine Başbakan Erdoğan ’ın katılıp katılmayacağı konusunda ise “Kendilerinin programına bağlı” diye konuştu. (Akşam)


  http://www.radikal.com.tr/114051211405129

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ucubeler ülkesi - siradanbirisi

  Bir tane ucubede Erdogandan. O caminin ismini simdiden biliyoruz: Recep camisi. Dünyanin en cok camisine sahip olan ülke ve istanbul sehiri. Zanki baska derdimiz yok. ilginc olan cami yapan zatin Sivas katillerini övercesine sözlerine bakarsaniz bunlar neyin müslümani oldugununa sasarsiniz.

  ? - DevriM19171917

  kabenin benzerini yapmak için ne bekliyorlar hazır elleri değmişken onu da aradan çıkarsınlar ülkede hala yeterli okul yok yeterli sınıf yok tutdurmuşlar cami diye yazık gerçekden çok yazık ...

  NÜFUS TAKSİM CAMİİ - HARAYDIN

  Orada nüfus yokki cami yapılsın. Gücünüz yetiyorsa kentsel denüşüm diye Taksimde tarihi olmayan binaları yıkın, parkı on kat büyütün ve oraya Taksim Camii ve Topçu kışlasını yapın. Bu camiyi inşa kararı verenler sabah ve yatsı namazında bu camiye gelmezlerse öbür dünyada iki elim yakalarında olur. Yerleşim yerlerinden o kadar uzak yerlere sırf gösteriş olsun diye cami yapılmaz. Cami sadece müslümanların hizmeti için yapılır. Sabah namazı ve yatsı namazı imamdan başka gelen olur mu bu camiye, gelemez çünkü korkar çünkü orada iskan yok. Bu israf ve müsriflik niye? Bu paralar taksim camii için kullanılmalı, tüm dünya oaraya geliyor ve bir tek cami yok. Yıkın Taksim de tarihi değeri olmayan mağara gibi beton binaları parkı on kat büyütüp Türkiye'nin en büyük camisi Taksim Camiini yapın.iHTİYAÇ OLMAYAN PARKA CAMİ YAPMAK NE DEMEK? Caminin cemaatına hizmet etmeyenin cami yaparak bir şey elde edeceğini sanması ne gariptir.

  ÇAMLICA CAMİİ.. - Düzgün Baba

  Camilerin çoğu boş kalıp, bu kadar açlık sınırında insanımız varken trilyonları buraya gösteriş için dökmek İslam dinine göre de israftır, haramdır. İbadet gönül işidir, gösteriş ve şatafat değildir. Allah sonlarını hayır etsin.

  Yazik - 9 koyden..

  Yaziklar olsun boyle din boyle muslumanlik durusuna. Bu ne gosteris meraki bu ne kibirdir bu ne israftir. Boyle mi hizmet ediyorsunuz halkiniza? Din yolu aza tamahtir paylasmaktir vermektir Belli ki yoldan kopmussunuz, belli ki gozunuzu para burumus.Yoksa ulkenin halkin bu kadar sorunu zorlugu varken boyle unsurlara para harcamak baska nasil aciklanabilir? . Ama sonunuz hayir degil bunu da bilesiniz.

  Haksagram-Haç-Hilal - Radikalist-34

  Madem insanlık için bişeyler yapma niyetimiz var, o halde çamlıca tepesine 3 dini temsil edebilecek bir ibadethane daha anlamlı olmaz mı? Ayrıca istanbulun tarihsel kimliğinede çok yakışır...

  Dernek ihale yapıyor, para saçıyor? - generalduncan

  Çamlıca'ya cami yapma hakkını bu derneğe kim verdi? Dernek 111 milyon lirayı nereden buluyor da cami yaptırıyor? Devlet bu işe para veriyor mu? Veriyorsa ne hakla veriyor? Benim gibi ateistlerin vergi parasıyla cami yaptırma hakkını nereden buluyor?