Çamlıca'daki yangın itfaiye skandalını ortaya çıkardı

Ergün Gürsoy: Yangın çıkınca itfaiye aradım 'Şu an kimse yok. Herkes cumada' diye cevap geldi

 

ÇAMLICA'DA YANGIN HABERİ İÇİN  TIKLAYIN


Ömer ERDEM

İSTANBUL - Başbakan Tayyip Erdoğan'ın yeni taşındığı Çamlıca'daki villasının 500 metre arkasında bulanan çalılık alanda yangın çıktı. Saat 14.00 sıralarında başlayan yangın rüzgârın etkisiyle Marmara Denizi istikametine doğru yayıldı. Bu bölgedeki çalılıklar tamamen yandı. İş Bankası'na ait arazideki yangına Üsküdar, Beykoz, Kadıköy, Ümraniye ve Çengelköy itfaiye ekipleri müdahale etti. Bir ekip de helikopterden alevlere su döktü. Yangın 2,5 saat sonra kontrol altına alındı.
Yangının neden çıktığı henüz belirlenemedi. İtfaiye ve polis yangını bölgede piknik yapanların çıkarmış olabileceğini söyledi. Bölgeden yükselen dumanlar İstanbul'un uzak semtlerinde de görüldü.GÜRSOY: HERKES CUMADA DEDİLERBölgede villası bulunan eski Galatasaray Spor Kulübü Yöneticisi Ergün Gürsoy'un eşi Ayşe Gürsoy “Sürekli yangın çıkıyordu. Bu yüzden villamızda kendi yangın tertibatımızı almıştık. Yangın Başbakan'ın villasına yakın yerde başladı. Üsküdar ve Büyükşehir itfaiyelerinin telefonunu biliyordum. Hemen aradım. İtfaiyeden 'Şu an kimse yok. Herkes Cumada' diye cevap geldi. Bu nasıl iş. Anlayamadım. İtfaiye yangından yarım saat sonra geldi” dedi.
Ergün Gürsoy da “Villadaki görevliler ile yangının arazimize girmesini engelleme çalıştık. Ancak çevredeki çalıların yanmasını engelleyemedik. Fakat büyük bir kısmını kurtardık” diye konuştu. (dha)