Can Dündar ve Erdem Gül, Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu

Can Dündar ve Erdem Gül, Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu
Can Dündar ve Erdem Gül, Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu
Gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül, Anayasa Mahkemesi'ne yaptıkları başvuruda, peşinen suçlu ilan edildiklerini vurgulayarak, tutuklama kararıyla, basın ve ifade özgürlüğü haklarının ihlal edildiğini belirttiler.

RADİKAL - MİT TIR’larına ait görüntüleri yayınladıkları için tutuklanan gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül Anayasa Mahkemesi’ne başvurdu.

Anayasa Mahkemesi’ne başvuran Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Ankara temsilcisi Erdem Gül peşinen suçlu ilan edildiklerini vurguladı ve tutuklama kararıyla, basın ve ifade özgürlüğü haklarının ihlal edildiğini belirtti.

Gazeteciler, dilekçelerinde, adalet duygusunu inciten kararın en yüksek mahkeme eliyle sona erdirilmesi gerektiğini yazdı.

Can Dündar ve Erdem Gül 11 gün önce tutuklanmış ve Silivri Cezaevi’ne konulmuştu.


  http://www.radikal.com.tr/148746114874611

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Anayasa Mahkemesine başvuru....Balçovalı - user928332

  Anayasa Mahkemesinin son günlerde verdiği kararlara bakacak olursak, fazla ümitvar olmayalım.Örnek mi ? Buyurun Anayasa'nın 60. Maddesi : Herkes , sosyal güvenlik hakkına sahiptir.Devlet, bu güvenliği sağlayacak gerekli tedbirleri alır ve teşkilatı kurar. Mahkeme son verdiği iki kararda bunu görmezden gelerek karar verdi.