Can Dündar'dan FEMEN'e muktup

Can Dündar'dan FEMEN'e muktup
Can Dündar'dan FEMEN'e muktup
Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar kendisi ve Erdem Gül için eylem yapan FEMEN'e teşekkür mektubu göndderdi.

RADİKAL - Sıra dışı eylemleriyle tüm dünyada adından söz ettiren Ukrayna kökenli kadın örgütü FEMEN, MİT tırlarıyla ilgili haber nedeniyle tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmen'i Can Dündar’ın Silivri Cezaevi’nden gönderdiği teşekkür mektubunu Twitter hesabında yayınladı.

Yaptıkları çıplak protestolarla dünya çapında şöhrete kavuşan FEMEN 2 Aralık’ta sosyal medyadan, "#CanDündarErdemGülYalnızDeğildir FEMEN, basın özgürlüğünün yanında, baskının karşısında!" mesajını vermişti. Bir FEMEN üyesi mesajı çıplak vücuduna yazmıştı.

Can Dündar 3 Aralık tarihli, FEMEN’in bugün paylaştığı mesajında şu ifadeleri kullandı: Sevgili FEMEN; isimlerinizi, son yılların en etkili isyan panosunda, göğsünüzde görmek, yüreğinizin üzerinde okumak, yüreğimize su serpti. Her daim mazlumun yanında olan hareketinize Silivri’den teşekkürlerimizi ve sevgilerimizi yolluyorum. Varolun. Sevgiyle.”