Can Dündar'ın yeni adresi belli oldu

Can Dündar'ın yeni adresi belli oldu
Can Dündar'ın yeni adresi belli oldu
Milliyet gazetesinden işten atıldıktan sonra bir süre Birgün gazetesinde yazan Can Dündar'ın yeni adresi Cumhuriyet gazetesi oldu.

Radikal.com.tr - Gezi Parkı eylemlerinin ardından medyada yaşanan işten atmaların son örneklerinden biri olan Can Dündar, bir süre Birgün gazetesinde 3’üncü sayfada L. Doğan Tılıç’ın köşesinde geçici olarak yazıyordu. Can Dündar yakın zamanda Cumhuriyet’te yazmaya başlayacak.,

Ezgi Başaran yazdı. "Bugünkü sopa 28 Şubat'tan daha sert, havuç ise daha büyük"

'Can Dündar'ın oğlu olduğum için mi atıldım, Gezi yüzünden mi?'

Melih Gökçek, Can Dündar'ı tehdit mi etti?

Yaşar Kemal'den Can Dündar'a anlamlı mesaj


  http://www.radikal.com.tr/1150312115031211

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Iyi yorumcular - Muaddib

  Vay be buraya yorum yazanlarin bir tanesi bile cumhuriyet gazetesi okumamis, yazarlarini takip etmemis belli.Amma laf etmeye, sanki okumus gibi yorum yapmaya gelince hepsi papagan kesilmis. Siz recep'i takip etmeye devam edin

  Okur Yazar - osmano

  Can Dündar'da insan, yanlışları doğruları olabilir. Ama Can candır, nereye gitse okuruz. Bakarsınız Cumhuriyet'in bahsedilen o katı yanını biraz törpüler.

  Tam yerini bulmuş - enver altın

  İnsanlardan gazeteci-gazete yazarı olanlar gazeteler arasında yer değiştire değiştire olmaları gerektiği yeri buluyorlar herhalde. Bu örnek de bana bunun doğruluğunu düşündürdü.

  evet diyorum - acipayamli2

  sonunda can dündar'ın eski rejimin kalıntısı olduğunun tasdiki oldu bu. ilk yazısını okumak için değil arşivlemek için alacağım cumhuriyeti.

  OLDU MU ŞİMDİ? - tevahi

  Can Dündar a hiç yakışmadı. Cumhuriyet in Zaman dan pek bir farkı yoktur. Cumhuriyet , eçmişi ve günceli kirli olan bir gazetedir. ulusalcı-kemalistlerle fettulahçı- akplilerin ezilenlere bakış açısı aynıdır. Aslında keskin süreçler kimin ne olduğunu , hangi safta olduğunu gösterir. Bu da öyledir.

  Deniz bitti - brotherlouie

  AKP iktidarı kendini imha etmiştir. Yakında çoğu basın çalışanı Cumhuriyet, Aydınlık, Sözcü gibi gazetelerde yer alacaktır. Bu ülkenin gerçek sahibi olan ve ekonomiyi döndüren ulusalcı kesimi yüzde 5 oy potansiyeline sahip gerici bir oluşumla işbirliği yapıp yok etmeye çalışanlar nasıl bir gaflet içinde olduklarını sonunda anladılar. Kürt sorunu ve gerici ayaklanma başta olmak üzere tüm sorunların üstesinden gelip ülkemizi yaşanabilir bir yer yapacağız. Olacakları dikkatle izlemenizi tavsiye ediyorum.

  Cumhuriyet - Ari Zerdüst

  Türk cumhuriyeti nasil antidemokratik dogduysa,onun yayin organi olan c.gazeteside o ideolojiye göre bicim verildi.Tek uluscu zihniyete göre yayincilik yapti,yapmakta.Bu ülkeye ve ülke halklarin cikarlarina aykiri davrandi. CHP nin devletci anlayisini savundu.Askeri diktatörlüklerin hep arkasinda yer aldi.Toplumuda buna göre sekilendirmeye calisti.Devletin örtülü ödeneklerinde destek aldi.Demokrasi kültürüne kapali bir yayin anlayisina sahip.Sayin Dündarin bu vb gazetelerde ise baslamasi bir tahlisizlik.Tahlisizlikten önce bireysel menfati toplumsa menfaatin önüne koydu.Bu da bir aydina yakismiyan bir davranis.BIRGÜN gazetesi bilinir.Halklarin cikarini onun özgürlüklerini esas alan bir yayin ilkesine sahip.Iktidar ve devlet karsiti bir gazete.Dündar bu gazetede devam etmeliydi.Belki az para kazanirdi.Ama degerli bir alana hizmet ederdi.Kendisi bilir ama dogru bir secim degil.Böylesi yazarlar kendilerini sistemin disina atmalilar.Yoksa topluma bir faydalari olamaz.