Can simidi gibi öğretmen

Geçitli Köyü Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nda (YİBO) bir yıldır görev yapan sınıf öğretmeni Salih Başbülbül, yaz tatilini öğrencilerine adadı.
Haber: BEHÇET DALMAZ / Arşivi

HAKKÂRİ - Geçitli Köyü Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nda (YİBO) bir yıldır görev yapan sınıf öğretmeni Salih Başbülbül, yaz tatilini öğrencilerine adadı. Başbülbül, İzmir'de esnaf, hayırsever işadamları ve çeşitli kurumları tek tek dolaşarak, öğrencilerin ihtiyacı olan öğrenci seçme sınavı (ÖSS), liselere giriş sınavı (LGS) hazırlık kitapları, kırtasiye, giyim eşyaları ve oyuncak topladı.
Öğrencileri için çalışmaktan mutlu
Geçen yıl yaz tatilinde gittiği İzmir'den köydeki öğrencileri için topladığı 55 koli kitap ve kırtasiye malzemesiyle dönen öğretmen Başbülbül, bu yaz tatilinde de boş durmadı. Başbülbül, tatile gittiği İzmir ve Çanakkale'de esnaf, işadamları ve kurumları tek tek dolaşarak 47 koli kitap, kırtasiye malzemesi, oyuncak ve giyim eşyası topladı.
Salih öğretmen, henüz bilgisayarı görmeyen öğrencileri için, dört tane de bilgisayar bağışlanmasını sağladı. Öğrencilere dağıtacağı bir sürü malzeme, giyim eşyası ve oyuncakla okula dönmenin mutluluğunu yaşayan Başbülbül, şunları söyledi:
Dört bilgisayar geldi, 100'ü yolda
"Yardım istemesini bildikten sonra, büyükşehirdekiler seve seve elini uzatıyor. Elektrikli daktilodan ayakkabıya, oyuncaktan kitaba çocuklar
için bir sürü şey topladım. İzmir ve Çanakkale'de başvurduğum esnaf, işadamı ve kurumlar Hakkâri için seve seve yardım edeceklerini söyledi.
Bir ay sonra 100 bilgisayar daha gelecek. Yardım toplamakla geçirdiğim tatilden büyük keyif aldım. Hakkâri'de görev yaptığım için çok mutluyum. Diğer meslektaşlarımın da buraya gelip, mesleğimizin kutsallığını anlamasını istiyorum."