Çanakkale ve Sakarya'dan dönüyorlar!

Çanakkale ve Sakarya'dan dönüyorlar!
Çanakkale ve Sakarya'dan dönüyorlar!
Çanakkale feribot iskelelerinde, pazartesi günü okulların açılacak olması ve bayram tatilinin son gününe kalmamak için dönüşe geçen tatilciler uzun araç kuyrukları oluşturdu. TEM otoyolunun Sakarya kesiminde de yoğunluk oluşmaya başladı.

RADİKAL- Çanakkale feribot iskelelerinde, pazartesi günü okulların açılacak olması ve bayram tatilinin son gününe kalmamak için dönüşe geçen tatilciler uzun araç kuyrukları oluşturdu. Gestaş'a ait feribotlar ise tarifesiz olmaksızın 'dolmuş usulü' sefer yaparak araç kuyruklarını eritmeye çalışıyor. Henüz Kurban Bayramı'nın üçüncü günü olmasına karşın, pazartesi günü okullar açılacağı için tedbiri elden bırakmayan tatilciler evlerine dönmek için harekete geçti. Aynı zamanda hem yaz tatilinin sona ermesi, hem de Kurban Bayramı'nın bitimine bir gün kalması nedeniyle Ege ve Akdeniz bölgelerinden İstanbul ve Trakya bölgesindeki illere dönüş yapmak için Çanakkale'ye gelen tatilciler yoğunluğa neden oldu. Çanakkale Feribot İskelesi'nde saat 12.00'den itibaren araç kuyruğu uzamaya başladı. Feribot iskelesindeki depolama alanı dolunca, tatilcilerin araçları Demircioğlu Caddesi ve İnönü Caddesi istikametine doğru 500'er metrelik iki ayrı kuyruk şeklinde uzadı. Bu nedenle şehiriçi trafiği de kilitlendi. Trafik polisleri, hem feribota binecek tatilcileri hem de şehir içinde seyreden sürücüleri yönlendirerek trafiğin akışını sağlamaya çalışıyor. Tatilcilerin dönüş yoğunluğu karşısında Gestaş Deniz Ulaşım A.Ş. yetkilileri de, Çanakkale'den Kilitbahir Köyü'ne ve Eceabat İlçesi'ne toplam 7 feribot ile saatsiz olarak dolmuş usulü sefer yapmaya başladı. Aynı şekilde yoğunluk yaşanan Lapseki-Gelibolu hattında da 4 feribot saatsiz olarak sefer yapıyor. Gestaş, Çanakkale Boğazı ve adalar dahil olmak üzere tüm hatlarda 17 feribot ile hizmet verdiğini açıkladı.

TEM DE YOĞUN

Kurban Bayramı'nın üçüncü gününde yola çıkan tatilciler, TEM otoyolunun Sakarya kesiminde yoğunluk oluşmaya başladı.

Kurban Bayramı'nın üçüncü gününde yola çıkan tatilciler, TEM otoyolunun Sakarya kesiminde yoğunluk oluşturdu.
Bayram tatilini şehir dışında geçirenler, dönüş yolculuğuna başladı.

Araç yoğunluğunun olduğu ancak herhangi bir tıkanma veya yığılmanın yaşanmadığı otoyolun Arifiye-Sapanca mevkisinde ulaşım akıcı şekilde sağlanıyor.

Denetimlerini sürdüren trafik ve karayolları ekipleri, sürücüleri aşırı hız yapmamaları ve emniyet kemerlerini takmaları konusunda uyarıyor.

Yoğunluğun gece saatlerinde ve yarın artması bekleniyor. (DHA-AA)