Çanakkale'de 93 eve aynı anda baskın

Çanakkale'de 93 eve aynı anda baskın
Çanakkale'de 93 eve aynı anda baskın
Çanakkale'de bugün sabaha karşı 06.30'da 93 adrese eş zamanlı 250 polis tarafından uyuşturucu operasyonu düzenlendi, 68 kişi gözaltına alındıErdem SÜREK- Burak GEZEN- Ersan KÜÇÜKKURU/ÇANAKKALE


ÇANAKKALE’de bu sabah uyuşturucu tacirlerine yönelik operasyon düzenlendi. 250 polisin gerçekleştirdiği ve panzerlerin de kullanıldığı operasyonda, çoğunluğu Fevzipaşa Mahallesi'nde 93 adrese saat 06.30’da eş zamanlı baskın yapıldı. Narkotik köpeği Şila'nın aramalara katıldığı operasyonda kadınlı erkekli 68 kişi gözaltına alındı.
Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü (KOM), 6 aydır yürüttüğü soruşturma kapsamında, uyuşturucu ticareti yaptıklarını belirlediği kişilere yönelik ‘Torbacı’ adı verilen operasyon için bu sabaha karşı harakete geçti. Çanakkale'de esrar ve uyuşturucu hapları temin edip, piyasaya, ‘Torbacı’ tabir edilen yöntemle süren, çeşitli eğlence merkezleri, bar ve okul çevrelerinde uyuşturucu madde sattıkları belirlenen, çıkar amaçlı suç örgütü kurdukları iddia edilen kişilere yönelik operasyon sırasında kadınlı erkekli 70 kişi gözaltına alındı.
Çanakkale Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Özdemir Kaşka’nın yönettiği operasyona KOM, asayiş, çevik kuvvet, güvenlik, TEM şubeleriyle karakollarda görevli toplam 250 polis katıldı. Büyük bir bölümü Fevzipaşa Mahallesi'ndeki adreslere yapılan operasyonda, herhangi bir çatışma olasılığı gözönüne alınarak panzer de kullandı. Polislerin çelik yelek giydikleri ve çoğunun elinde MP-5 olduğu görüldü. 93 adrese yapılan operasyonda zanlıların çoğu pijama ve atletleriyle gözaltına alındı. Operasyonun sürdüğü belirtildi.

TABANCA TÜFEK VE ESRAR ELE GEÇTİ
Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün düzenlediği ‘Torbacı’ adı verilen operasyonda ruhsatsız 2 tabanca, 1 av tüfeği, yarım kilo esrar, ‘Fişek’ denilen biçimde satışa hazırlanmış 15 içimlik esrar, porno içerikli çok sayıda CD ele geçirildi. Gözaltına alınan 68 kişi, Emniyet Müdürlüğü hizmet binası yetersiz kaldığı için sorgulanmak üzere Bölge Trafik Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.(dha)