Çanakkale'de büyük buluşma

Çanakkale Kara Savaşları'nın 90. Yıldönümü nedeniyle bugün Şehitler Abidesi'nde uluslararası tören düzenlenecek. Çanakkale, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Zelanda Başbakanı Helen Clark, Avustralya Başbakanı John Howard ve...
Haber: BURAK GEZEN / Arşivi
ERSAN KÜÇÜKKURU / Arşivi

ÇANAKKALE - Çanakkale Kara Savaşları'nın 90. Yıldönümü nedeniyle bugün Şehitler Abidesi'nde uluslararası tören düzenlenecek. Çanakkale, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Zelanda Başbakanı Helen Clark, Avustralya Başbakanı John Howard ve İngiltere Veliaht Prensi Charles'ın katılacağı buluşmaya ev sahipliği yapacak.
Gelibolu Yarımadası'ndaki törene İngiltere Veliaht Prensi Charles ve Avustralya Başbakanı John Howard yetişemeyecek. Erdoğan, Prens Charles, Howard ve Clark akşam resepsiyonda bir araya gelecek. Prens Charles, Howard, Clark ile birlikte pazartesi sabahı da Anzak Koyu'ndaki Şafak Ayini'ne, Lone Pine Anıtı'ndaki törene, 57. Alay Şehitliği'ndeki törene ve Conkbayırı'ndaki törene katılacak. Törenler nedeniyle Çanakkale'de olağanüstü güvenlik önlemleri alındı. Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekât Daire Başkanlığı'ndan iki tim, Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürlüğü'nden iki ekip Çanakkale'de. 40 bine yakın kişinin katılacağı törenler nedeniyle Gelibolu Yarımadası'nda görevli polis ve jandarma sayısı geçen yıllara göre iki kat artırıldı.


    http://www.radikal.com.tr/8476318476310

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.