Çanakkale'de eğitim kurumlarına 'paralel yapı' operasyonu

Çanakkale'de eğitim kurumlarına 'paralel yapı' operasyonu
Çanakkale'de eğitim kurumlarına 'paralel yapı' operasyonu
Çanakkale'de, Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinen Erişen Özel Eğitim Sosyal Hizmetler A.Ş.'ye bağlı eğitim kurumları ile okul ve dershanelere sabah erken saatlerde polis tarafından baskın düzenledi. Operasyonun 'paralel yapılanmayla ilgili' olduğu iddia edildi.

ÇANAKKALE – Çanakkale Emniyeti Terörle Mücadele, Kaçaklık ve Organize Suçlarla Mücadele ve Siber Suçlarla Mücadele şubelerine bağlı ekipler, bu sabah erken saatlerde önce Barbaros Mahallesi'nde anasınıfı, ilkokul ve ortaokul olarak hizmet veren Erişen Özel Eğitim Sosyal Hizmetler A.Ş.'ye bağlı Gökkuşağı Eğitim Kurumları'na baskın yaptı. Eş zamanlı olarak kent merkezindeki Fem Dershanesi ve Anafen Dershanesi ile bu dershanelerin ilçelerdeki şubelerine de operasyon düzenlendi.

Operasyonlara Vergi Dairesi, Maliye, İtfaiye, Halk Sağlığı Müdürlüğü, SGK, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Milli Eğitimi Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'ne bağlı ekipler de katıldı.

Savcılığa gelen ihbarlar doğrultusunda baskınların yapıldığı belirtilirken, paralel yapılanmayla ilgili olduğu iddia edildi. Evrakların incelendiği, başta maliye olmak üzere sağlık, eğitim yönünden kurumların kontrol edildiği, ayrıca bilgisayardaki verilerin kopyalandığı öne sürüldü. Eğitim kurumlarındaki incelemeler sürdürüyor.

Gökkuşağı Eğitimi Kurumları'nın kapısında bir süre bekletilerek içeri alınmayan, Erişen Özel Eğitim Sosyal Hizmetler Tic. A.Ş.'nin adını söylemeyen bir yöneticisi, "Kapı yüzümüze kapandı arkadaş. Biz bu şirketin yönetim kurulundayız, bir de başkanlığını yapıyoruz. Ama duruma bakın. Benim olup bitenden hiç haberim yok. Geldim, burada polisleri kapıda gördüm. Burada araçları gördüm. Ne olduğunu biz de bilmiyoruz" serzenişinde bulundu. Aynı kişi bir süre sonra polisin izniyle içeriye alındı.

(Burak GEZEN- Mustafa SUİÇMEZ/ DHA)

 


  http://www.radikal.com.tr/141391714139172

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ALLAH ALLAH - m.rozbilen

  Bu kin ve nefrete can mı dayanır? 17 - 25 Aralık yolsuzluk soruşturmasının sorumlusu olarak görülen paralele ait ne varsa üzerine acımasızca gidiliyor.İntikam alınıyor. Maalesef buna alet edilen devlet kurumlarına yanıyorum. Hep beraber cenge gider gibi. Paralel dediğinizi biz yaratmadık. Beraber bu ülkeyi yönettiniz. Ağzını açanı beraber içeri attınız. Ne zaman ki yolsuzluklarınız ifşa edildi, paraleli günah keçisi yaptınız. Ne dostluğunuz kaldı ne kardeşliğiniz. Emirle görev yapan yargıç ve savcılar görevlendirdiniz. Ama kamu vicdanında mahkum oldunuz. Sizin ipinizle kuyuya inen çıkar mı sanıyorsunuz? Halkı iğfal ettiniz hep beraber. Eğer uyanırsak sonunuz mutlaka cezaevi olur. Esas siz o zaman korkun.

  * - user1124476

  Atom bombası yapıyorlardı açıklaması ne zaman gelecek!