Çanakkale'de ürpertici bir anma

Hrant Dink'in öldürülmesine sevinen ve Dink cenazesine karşı yürüyüş yaparak boy gösteren Milli Mücadele Derneği (MDD), bu kez Çanakkale'de ortaya çıktı.

ÇANAKKALE - Hrant Dink'in öldürülmesine sevinen ve Dink cenazesine karşı yürüyüş yaparak boy gösteren Milli Mücadele Derneği (MDD), bu kez Çanakkale'de ortaya çıktı.
Zafer Haftası kutlamaları kapsamında dün Çanakkale'de miting düzenleyen MDD, 'Türkçü' sloganlar attı. Mitingde yaklaşık 500 kişi, şu sözlerin yer aldığı 'devrim andı' da içti: "Milli görevimiz, bu memlekette son Amerikalıyı yok edinceye, ağalığın ve gericiliğin kökünü kazıyıncaya, Amerikan Doları ile beslenen işbirlikçilerin canlarına okuyuncaya kadar devrimci kavgamıza devam etmektir.. önümüze çıkan bütün düşmanların hakkından gelmeye and içiyoruz." Dernek üyeleri, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın üzerine çarpı işareti çizilmiş Hitler bıyıklı fotoğrafı ve 'Kürt İslam faşizmine geçit yok' pankartı taşıdı. Kürtlerin aşağılandığı Türksolu dergisini çıkaran ekibin 2007 yılı başında kurduğu MMD "Dink Türk düşmanıydı, öldürülmesine hiç üzülmedik" açıklaması yapmış ve Taksim'de, 'Hepimiz Mustafa Kemaliz, hepimiz Türküz' pankartıyla yürümüştü.