Canan Karatay nasıl dolandırıldığını anlattı

Canan Karatay nasıl dolandırıldığını anlattı
Canan Karatay nasıl dolandırıldığını anlattı
Karatay Diyeti kitabının yazarı Canan Karatay nasıl dolandırıldığını canlı yayında anlattı.

Karatay Diyeti” ile tanınan Prof. Dr. Canan Karatay, nasıl dolandırıldığını CNN Türk canlı yayınında Cüneyt Özdemir'e anlattı. Komiser ve savcı olduğunu söyleyen iki kişinin, kendisini terör örgütüyle işbirliği yapmakla suçladığını ifade eden Karatay, o korkuyla telefonda ne söylendiyse harfiyen yerine getirdiğini anlattı. 

İşte Karatay'ın anlatımıyla ilginç dolandırılma hikayesi:

Sabah çok erken saatlerde kendisine telefon geldiğini ve ilkine yetişemediğini ikincisinde ise kendisini emniyetten komiser olarak tanıtan bir isimle görüştüğünü söyleyen Karatay o anda büyük şok yaşadığını ifade etti.

TERÖR SUÇLAMASI

PKK 'ya yönelik 14 ilde uygulanacak bir operasyonda kendisinden yardım istediklerini söyleyen Karatay, söylenenler karşısında şok yaşadığını ve telefondaki isme de bu nedenle itiraz edemediğini anlattı.

Toplumun terör konusunda çok hassas davrandığını ve bu dönemde gerçekten büyük korkular yaratıldığını söyleyen Karatay, "Bu ülkede terörle suçlanmak demek hayatınızın kararması anlamına gelmektedir" dedi.

SAVCI BİLE VAR

Kendisine ait cep telefonu kullanmadığı için eşinin telefon numarasını verdiklerini söyleyen Karatay, telefondaki dolandırıcıların kendilerine güven verdiğini ve bu yaşananları kimseye anlatmamalarını istediklerini söyledi. Devlete yardım etme hissiyle hareket ettiklerini ve bu sürede telefonu kapattırmadıklarını anlatan Karatay, kendisini savcı olarak tanıtan kişinin kendisini hayattan izole ettiğini ifade etti.