Canan Karatay'a 15 gün meslekten men

Canan Karatay'a 15 gün meslekten men
Canan Karatay'a 15 gün meslekten men
Prof. Dr. Canan Karatay'ın 15 gün süre ile meslekten men edildiği iddia edildi

RADİKAL- Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği'nin İstanbul Tabip Odası'na müracaatı sonrası, Prof. Dr. Canan Karatay'ın 15 gün süreyle meslekten men edilmesine karar verildiği iddia edildi. 

Canan Karatay ise cuma günü konuyla ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. Karatay açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

''30 Temmuz Perşembe günü Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği'nin (http://www.tjod.org/) internet sitesinde yer alan Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği'nin İstanbul Tabip Odası'na müracaatı sonrasında ''Prof. Dr. Canan Karatay'ın 15 gün süreyle meslekten men cezası kararına varılmıştır. Detaylar ilerleyen zamanlarda paylaşılacaktır..." duyurusu, bu basın açıklamasını yapmamı zorunlu kılmıştır.

Şu an şehir dışında olduğum için sizlere sözlü açıklama yapamıyorum, yazılı olarak açıklamamı sunuyorum.

İstanbul Tabip Odası, bugün (31.07.2015) bu haberi yalanlamış, kendilerine yaptığı şikâyetin henüz karara bağlanmadığını bildirmişlerdir.

Ayrıca Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği'nin Kasım 2014 döneminde şahsım adına savcılığa yaptıkları suç duyurusunun takipsizlikle sonuçlandığını da bu vesile ile bildirmek isterim.

Şahsımı ve mesleki kariyerimi hedef alarak yapılan, halkı tedirginliğe sürükleyen yalan haberler için avukatım aracılığı ile haberi yapan ve gerçekliğini araştırmadan yayınlayan tüm kurumlar için hukuki ve cezai işlemleri başlatacağım.''

Canan Karatay'dan  'ben susmam' çıkışı!


Ekmek üreticilerinin Canan Karatay isyanı