Caniler benzin döküp yaktı

Caniler benzin döküp yaktı
Caniler benzin döküp yaktı
Sık sık zehirlenen köpeklerle gündeme gelen Milas ilçesine bağlı Ören beldesi bu kez başka bir hayvan katliamına tanık oldu.Milas Hayvanları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği Başkan Yardımcısı Meliha Tekin, hafta içerisinde Ören’den Milas’a otomobiliyle gelirken, yol kenarında benzin dökülerek yakıldığını tahmin ettiği hem yetişkin hem yavru 30 kadar su kaplumbağası buldu.
Ören- Milas karayolunun birinci kilometresinde, beldede daha önce rastlamadığı üç yavru köpeği görünce aracını durdurarak yanlarına gittiğini belirten Meliha Tekin, şunları anlattı: “Yakında bulunan bir vatandaşa köpekler hakkında bir şeyler sormak istedim. O sırada yol kenarında bir karartı gördüm. Yaklaştığımda yerdeki karartının vahşetten kalanlar olduğunu anladım. Yaklaşık 30 kadar yavru ve yetişkin su kaplumbağası bir araya getirilmiş ve üzerlerine bir sıvı dökülerek yakılmıştı. O anda şok geçirdim.”
Gördüğü manzarayı fotoğraflayan Tekin, kaplumbağalara tekrar tekrar baktığını ve hayvanların üzerlerine benzin dökülerek yakıldığını tahmin ettiğini söyledi. Tekin, şöyle devam etti: “Yakılan kaplumbağa sayısı belki daha fazlaydı. Doğadaki diğer hayvanlar tarafından yenilenler ve parçalananlar da olmuş. Bu olayı yaşamış olmak beni insanlığımdan utandırdı. Ören’de daha önce böyle bir olayla karşılaşmamıştım.”