Çankaya Köşkü'nde YÖK protestosu

Çankaya Köşkü'nde YÖK protestosu
Çankaya Köşkü'nde YÖK protestosu
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün düzenlediği 'Çankaya Sofrası'nda 'Türkiye'nin Bilimsel Geleceği' temalı etkinliği protesto eden 10 öğrenci gözaltına alındı.

Radikal.com.tr - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün geleneksel Çankaya Sofrası'nda bugünkü gündem ' Türkiye 'nin Bilimsel Geleceği' idi. YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanı Derya Örs, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Ahmet Cevat Acar, TÜBİTAK Başkanı Yücel Altunbaşak, yazar Hasan Bülent Kahraman ve gazeteci İsmet Berkan'ın katıldığı yemek bir grup öğrenci tarafından protesto edildi. Çankaya Köşkü kapısındaki eylemde 10 öğrenci gözaltına alındı.
Bugün saat 13.00'de düzenlenen yemeği protesto eden ve YÖK'ün kaldırılmasını isteyen Genç -Der üyesi öğrenciler,  Köşk'e doğru yürüyüşe geçince çevik kuvvetin müdahalesiyle karşılaştılar. Müdahale sırasında 10 Genç-Der temsilcisi gözaltına aldı.


  http://www.radikal.com.tr/112896311289632

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Çankaya Köşkü'nde YÖK protestosu hk. - fgemak

  Toplum AKP iktidarı tarafından elleri kolları domuz bağıyla bağlanmış insanların isyanlarını gösteriyor,işi gücü belirli bir yaşam düzeni olan insanlar haksızlıkları görüyor düzenimiz bozulmasın diye sessiz kalıyorlar ancak üniversiteli gençler kanları hareketli tepkiyi neye mal olursa olsun veriyor.şu an istenmeyen iktidarı 4 yıllık dönemde koltuğundan indirecek bir güç var mı sorusunu insanlar kendisine soruyor,böyle devam ederse bu tepkiler toplumun bütün kesimlerine yansıyacak TSK nın yapamadığı darbeyi toplum kendisi yapacaktır, silivrideki isyan bunun örneğini oluşturuyor.

  Yuh artık - Ukelaa

  Dünyada en kolay ulaşılabilen başkanlardan biri olan Abdullah Gül gibi şeker bir adama bile derdimizi medeni yoldan anlatamıyoruz diyorlarsa ne diyeyim , size ancak kargalar güler . Sizin gibiler zaten üniversiteye giricekte ne olucak , gereksiz milli server israfı .