Çankaya Köşkü'ndeki güvenlik zirvesi bitti

Çankaya Köşkü'ndeki güvenlik zirvesi bitti
Çankaya Köşkü'ndeki güvenlik zirvesi bitti
Başbakan Ahmet Davutoğlu, başkanlığında bugün Çankaya Köşkü'nde yapılan Güvenlik Toplantısı'nda terörle mücadele konusunda güvenlik güçlerimizin yürüttüğü faaliyetler ele alındı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, başkanlığında bugün Çankaya Köşkü'nde yapılan Güvenlik Toplantısı bitti. Toplantıda terörle mücadele konusunda güvenlik güçlerimizin yürüttüğü faaliyetler ele alındı. Toplantıya ilişkin yapılan açıklamada terörden olumsuz etkilenen vatandaşların güvenlik, huzur ve esenliğinin azami şekilde korunması ve sürdürülmesi bakımından başta sağlık, eğitim, kentsel altyapı, çevre ve ulaşım olmak üzere tüm alanlarda yürütülen çalışmalar ve alınacak tedbirler gözden geçirildi.  Toplantıda ayrıca Suriye ve Irak'taki güvenlik durumu ve ülkemize yönelik riskler değerlendirildi. Hükümetin; ülke ve milletin güvenlik ve refahı için terörizmle mücadeleyi en kapsamlı biçimde sürdürmeye kararlı olacağı vurgulandı.

KİMLER KATILDI?

Çankaya Köşkü’ndeki güvenlik toplantısına Davutoğlu’nun yanı sıra katılanlar şöyle:Başbakan Yardımcıları Numan Kurtulmuş, Tuğrul Türkeş ve Yalçın Akdoğan, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi, Başbakanlık Müsteşarı Kemal Madenoğlu, İstanbul Milletvekili Başbakan Başdanışmanı Ali Sarıkaya, Genelkurmay Harekat Başkanı Korgeneral Bahadır Köse, Kamu Güvenlik Müsteşarı Muhammed Dervişoğlu, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Muhtar Gül, Başbakan Dışişleri Başdanışmanı Kemal Ökem, Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ümit Yalçın, Başbakanlık Başmüşaviri Hatem Ete, Başbakanlık Güvenlik İşleri Genel Müdürü Bilal Durdalı.

ANKARA/DHA