Cankurtaran merkezine saldırı: Niye kurtarıyorsun!

Cankurtaran merkezine saldırı: Niye kurtarıyorsun!
Cankurtaran merkezine saldırı: Niye kurtarıyorsun!
Şile'de tehlikeli olduğu için kendilerini denizden çıkarmaya çalışan cankurtaranlara ve onların kaldığı yere saldırdı. 3 kişi gözaltına alındı.

İSTANBUL - İBB'nin Şile Ayazma plajındaki cankurtaranları ve onların barındığı merkez akıl almaz bir nedenden ötürü saldırıya uğradı. Sabahın erken saatlerinde biri 18 diğeri 22 yaşında 2 gencin cenazelerinin çıkarıldığı bölgede denize giren bir grup, kendilerini denizden çıkmaya, güvenli bölgeye gitmeye zorladıkları gerekçesiyle cankurtaranlara ardından onların merkezine saldırdı. Olayda barakanın camları kırıldı. Polis saldırıya karışıkları iddiasıyla 3 kişiyi gözaltına aldı.

Bir Şile klasiği: 2 ölüm"CAN GÜVENLİĞİMİZ YOK"


Olayın meydana geldiği bölgeye gelerek bilgi alan Belediye Başkanı Can Tabakoğlu cankurtaran ekiplerinin tepkisi ile karşılaştı. Cankurtaranlar can güvenliklerinin olmağıdını söyledi.


POLİS MARİFETİYLE CAN KURTARACAKLAR


Benzer olayların daha önce de yaşandığını söyleyen Tabakoğlu, cankuranların polis kontrölünde de olsa çalışmalarını sürdüreceği söyledi. Bu arada polis saldırıya katıldıkları iddiasıyla 3 kişiyi gözaltına alındı. 3 kişinin polis otosunda tutulduğu sırada kısa süreli bir gerginlik yaşandı. Cankurtaran görevi yapanların polis otosuna yönelmesiyle başlayan gerginlik büyümeden yatıştırıldı. (dha/Nurcan KIRCALI)


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Belediye

  http://www.radikal.com.tr/114668511466853

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Elitizm - ibretnüma

  Elitizm kötü diyenler plaj manzaralarından da ibret almıyorlarsa. Gitsinler halkçı olsunlar.

  Vahşi hayvan mı insan mı? - izninizle

  Dağdan gelen bağdakini kovdu, şimdi de denizdekini kovacak. Vahşi hayvanlar bile kendilerini kurtarmak isteyenlere yardımcı olup saldırganlık göstermiyor. Bu yüzden Dünyada insanımızı iyi yönleriyle anan hiçbir ülke yok. Yazıklar olsun.

  Siddet kulturu nasil yaratilir? - enismilas

  Kendinden olmayanlarin surekli saldirisina ugrayacagimiz bilgisi tarihsel basarilarla anlatilir; herkesten ve her seyden ustun bir irk oldugumuzu ogreniriz. Devletin, medyanin, ailenin ve egitimin dilinde hukuk ve baskalarinin yasam hakki deneyimlemedigimiz kavramlar olarak bir teferruata donusur; hukuka ve baskalarinin yasimina saygi gostermek kendi yasam alanimizi surekli olarak yeniden tanimlamayi gerektirir; bu bir istir. Bu isi ustlenerek kendimiz ve hayat uzerine calismaktansa yaratilan hep ustun, hep mazlum, hep hakli irk diline yaslanmak, yok saymak ve anlamadan karsi cikmak emek gerektirmez. Bu gonullu nisyana Sile'de bir plajda ya da bir politikacinin aciklamalarinda rastlayabiliriz.