Cankurtaran merkezine saldırı: Niye kurtarıyorsun!

Cankurtaran merkezine saldırı: Niye kurtarıyorsun!
Cankurtaran merkezine saldırı: Niye kurtarıyorsun!
Şile'de tehlikeli olduğu için kendilerini denizden çıkarmaya çalışan cankurtaranlara ve onların kaldığı yere saldırdı. 3 kişi gözaltına alındı.

İSTANBUL - İBB'nin Şile Ayazma plajındaki cankurtaranları ve onların barındığı merkez akıl almaz bir nedenden ötürü saldırıya uğradı. Sabahın erken saatlerinde biri 18 diğeri 22 yaşında 2 gencin cenazelerinin çıkarıldığı bölgede denize giren bir grup, kendilerini denizden çıkmaya, güvenli bölgeye gitmeye zorladıkları gerekçesiyle cankurtaranlara ardından onların merkezine saldırdı. Olayda barakanın camları kırıldı. Polis saldırıya karışıkları iddiasıyla 3 kişiyi gözaltına aldı.

Bir Şile klasiği: 2 ölüm"CAN GÜVENLİĞİMİZ YOK"


Olayın meydana geldiği bölgeye gelerek bilgi alan Belediye Başkanı Can Tabakoğlu cankurtaran ekiplerinin tepkisi ile karşılaştı. Cankurtaranlar can güvenliklerinin olmağıdını söyledi.


POLİS MARİFETİYLE CAN KURTARACAKLAR


Benzer olayların daha önce de yaşandığını söyleyen Tabakoğlu, cankuranların polis kontrölünde de olsa çalışmalarını sürdüreceği söyledi. Bu arada polis saldırıya katıldıkları iddiasıyla 3 kişiyi gözaltına alındı. 3 kişinin polis otosunda tutulduğu sırada kısa süreli bir gerginlik yaşandı. Cankurtaran görevi yapanların polis otosuna yönelmesiyle başlayan gerginlik büyümeden yatıştırıldı. (dha/Nurcan KIRCALI)


    ETİKETLER:

    İstanbul

    ,

    Belediye