Cankurtaranları kim kurtaracak?

Cankurtaranları kim kurtaracak?
Cankurtaranları kim kurtaracak?
Şile'de tehlikeli bölgede yüzdükleri için uyardıkları kişiler tarafından saldırıya uğrayan cankurtaranlar dert yandı.

Şile’de, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ayazma Plajı’nda dün sabah saatlerinde yaşları 18 ve 22 olan 2 genç boğuldu.

Sabah mesaiye başlayan cankurtaranlar, bir grubun 2 gencin boğulduğu tehlikeli bölgede yüzdüğünü görünce uyarmak istedi. Ancak cankurtaranlar denizden çıkan şahısların saldırısına uğradı. Yaşanan arbedede, cankurtaranların bulunduğu merkezin camları da kırıldı.

UYARIMIZA TEPKİ GÖSTERİYORLAR

Bu sabah da cankurtaranlar, denize girenleri, özellikle tehlikeli bölgelere gitmemeleri ve dalgalı denizde çok fazla açılmamaları konusunda uyardı. Yaşadıklarını anlatan cankurtaranlar, en çok anlayışsız vatandaşlardan yakındı. Kendilerinin vatandaşların can güvenliği için görev yaptıklarını ve uyarılarının da bu doğrultuda olduğunu anlatan cankurtaranlar, “Buna rağmen bazı olaylarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Zaman zaman tatsız olaylar yaşanıyor. Bazıları uyardığımız için tepki gösterebiliyor.” şeklinde konuştu.

Şile’nin güzel olduğu kadar tehlikeli noktalarının da bulunduğunu hatırlatan cankurtaranlar, vatandaşlardan uyarıları dikkate almalarını istedi.

Cankurtaranlar, dün boğulan 2 gencin de sabahın erken saatlerinde denize girdiklerini, dolayısıyla müdahale şanslarının bulunmadığını vurguladı. CİHAN